Karşıyaka Kaymakamı'ndan karne jesti

Burnunda kitle tespiti nedeniyle iki ameliyat geçiren Karşıyaka Şair Eşref İlkokulu 1. Sınıf öğrencisi Elif Çakır’a karnesini Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu verdi.

Karşıyaka Kaymakamı'ndan karne jesti

Eğitim Öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi nedeniyle Karşıyaka’da bulunan 111 eğitim öğretim kurumunda eğitim-öğretim gören 41 bine yakın öğrenciye karneleri verildi.

Burnunda kitle tespiti nedeniyle iki ameliyat geçiren, 6 kemoterapi, 7 ışın tedavisi alan Karşıyaka Şair Eşref İlkokulu 1. Sınıf öğrencisi Elif Çakır’a karnesini Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu verdi.

Karne dağıtım gününde hastalığı nedeniyle okula gidemeyip evde eğitim alan küçük Elif’in evine giden Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu Küçük Elif’e karnesinin yanında çeşitli hediyeler vererek çocuğu sevindirdiler.

İlaç tedavisi sürmekte olan Elif, tüm yaşadıklarına rağmen eğitimini aksatmadan öğretmeni Derya Alpar ile evde bire bir eğitim görüyor.

Elif’in çok zeki ve meraklı olduğunu söyleyen öğretmeni Derya Alpar, okuldaki görevinden sonra Elif’e geldiğini ve akşama kadar birlikte ders çalıştıklarını ve bundan büyük keyif aldığını söyledi.

Anne Fatma ve baba Halim, Elif’in burnundan bir akıntıyla başlayan rahatsızlığına ‘’Nöroblastom’’ tanısının konulduğunu ve bir dizi tedaviden sonra kitlenin şu an için durduğunu söyledi. ‘’Elif’in doktor olmak istediğini söyleyen anne, en büyük hayalinin de ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan ile tanışmak olduğunu söyledi.

Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa İslamoğlu, Okul Müdürü Hüsnü Dinçer, Elif’in öğretmeni Derya Alpar, Rehber Öğretmen Şeniz Kuruçeşmeli ve Ahmet Akçil’in de bulunduğu karne tesliminde duygulu anlar yaşandı.

Karşıyaka’da 5’i özel olmak üzere 111 eğitim öğretim kurumunda toplam 41 bine yakın öğrenci eğitim öğretim görüyor.

18 Ocak’ta 15 günlük 1. Yarıyıl tatiline giren öğrenciler ve öğretmenler 4 Şubat’ta 2. Döneme başlayacak.

YORUM EKLE

banner97

banner96