banner112

Afrikalı öğrencilerden anlamlı ziyaret

İZMİR'de okuyan Afrikalı öğrencilerin temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan tarafından ağırlandı.

Afrikalı öğrencilerden anlamlı ziyaret

İZMİR'de okuyan Afrikalı öğrencilerin temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan tarafından ağırlandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Afrika ülkelerinden gelip burada okumanız çok önemli. Aramızda köprü olacaksınız. Burada kendinizi yetiştirip ülkelerinizin önünü açacaksınız" dedi. Afrika'nın sürekli sömürülerek zulüm gördüğünü de dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye olarak tüm ülkelere yardım etmeyi çok seviyoruz. Türkiye Osmanlı'dan beri her zaman Afrika'ya destek vermiştir. Afrika'nın yeraltı zenginlikleri çok fazla. Gelişmesi, büyümesi dünyanın dengesini değiştirir. Bizim için çok kıymetlisiniz. Sizi hep içimizden birileri olarak gördük. Her zaman kardeş olduk. Yararlı insanlar olmanız için çok çalışmanız ve buradan edindiğiniz bilgileri ülkenizde uygulamanız lazım. Siz gençler Afrika'yı hareketlendireceksiniz."

İzmir Afrikalı Öğrenciler Derneği Genel Sekreteri Makan Kebe ise "Birliğimizde farklı üniversitelerden 300 öğrencimiz var. Üniversiteye yeni gelen öğrencilerin sorunlarıyla ilgileniyoruz. Buraya adaptasyon sağlamalarına yardımcı oluyoruz. Asıl amacımız Afrika ile Türkiye arasında köprü olmak. İzmirliler çok sıcakkanlı insanlar ve sizleri bir arada bağlı tutan şey vatan sevginiz, bunları görebiliyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 11:42
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100