DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim çalışmaları çerçevesinde Konya'nın Sarayönü, Ilgın, Doğanhisar ve Beyşehir ilçelerini ziyaret etti. Sarayönü ilçesinde partisinin seçim bürosu açılışına katılan Babacan, 31 Mart yerel seçimlerinin sadece belediye başkanlarının seçilmesi anlamına gelmediğini belirtti. Aynı zamanda yerel seçimin, hükümete bir uyarı niteliği taşıdığını vurguladı.

"Seçimler, İktidara Sarı Kart Gösterme Seçimi"

Babacan, Sarayönü'deki konuşmasında, "Sadece belediye başkanlarımızı seçmiyoruz. Aynı zamanda merkezi hükümete de sarı kart gösteriyoruz. Bu seçimler, iktidara sarı kart gösterme seçimi. İnşallah ülkemiz için hayırlı sonuçlar elde edeceğiz. Sarayönü için, bu güzel ilçemiz için, Konya için güzel sonuçlar elde ederiz. Çalışıyoruz, hazırlanıyoruz" şeklinde konuştu.

Ilgın ve Doğanhisar Ziyaretleri

Babacan, Sarayönü'nün ardından Ilgın ve Doğanhisar ilçelerine geçerek, kahvehanelerde yurttaşlarla sohbet etti ve esnaf ziyaretlerinde bulundu. Halkın nabzını tutan lider, seçim kampanyasını daha da yakından hissetti.

Bakan Fidan'dan ateşkes çağrısı Bakan Fidan'dan ateşkes çağrısı

Beyşehir Ziyareti ve Karşılama

DEVA lideri, son olarak Beyşehir ilçesine gitti. Otogar Kavşağı'nda partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Babacan, ilçe merkezinde seçim otobüsüyle tur attıktan sonra, çarşı merkezinde esnafı ziyaret ederek vatandaşları selamladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ