İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nın VİP çıkışında kendisini desteklemeye gelen partililer ile bir araya gelen seçim otobüsü üzerinden seslenen Tugay önemli açıklamalarda bulundu. Karşılamaya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve aday gösterilmeyen belediye başkanları katılmadı. Konak adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu ise Tugay'ı uçak çıkışı ilk karşılayan partili oldu. CHP'li Tugay konuşması sırasında; CHP Sözcüsü Deniz Yücel, İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Murat Bakan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu eşlik etti. 

TBMM'de Türkiye-Kosova dostluğu TBMM'de Türkiye-Kosova dostluğu

Ekran Resmi 2024 01 30 15.46.16

TUGAY: GEÇİCİ OLARAK NÖBET TUTARSINIZ

Soğuğa rağmen VİP çıkışındaki bekleyen kalabalığa seslenen Tugay, “Ben bu şehrin dört bir yanında yaşadım. Gençliğim Buca'da geçti. Ege Üniversitesi'nde Bornova'da okudum ve yaşadım. Yeşilyurt Devlet Hastanesi'nde, Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde görev yaptım. Son olarak Karşıyaka'da yaşıyorum. Şehrimizin dört bir yanı elbette birbirinden değerli ve güzel ben bu şehrin yetiştirdiği bu şehrin bir meslek sahibi yaptığı, onurlandırdığı bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye oldum. Cumhuriyet Halk Partisi'nde başladığım siyasi yaşamımda pek çok görev yaptıktan sonra 2019 yılında bana Karşıyaka Belediye Başkanı olma onurunu verdi partimiz. Bu onurunu verdiği için ve 5 yıl benimle birlikte mücadeleye ortak olduğunuz için Karşıyakalılara ve Cumhuriyet Halk Partililere çok teşekkür ediyorum. Gurur duyuyor. Demokrasi bir nöbet değişimidir. Geçici olarak bu nöbeti tutarsınız. Bu görevi yerine getirirsiniz. Ve bir süre sonra bayrağı bir başka arkadaşımıza teslim edersiniz” dedi.

‘OMUZ OMUZA OLACAĞIZ’

“Ne mutlu bana ki bu dönemde Karşıyaka Belediye Başkanlığının sonunda partim bana İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını layık gördü” diyen Tugay “Beni bu göreve layık gören başta Genel Başkanımız Özgür Özel Merkez Yürütme Kurulumuz, parti meclisimiz, milletvekillerimiz ve bu süreçte yanımda olan herkese ayrı ayrı çok çok teşekkür ediyorum. Hepsi sağ olsun, var olsunlar. Benden önce elbette ki bu bayrağa birileri taşıyordu. Ahmet Priştina'dan Aziz Kocaoğlu’na ve en son geçen beş yıl boyunca Tunç Soyer bu bayrağı taşıdı ve dünyanın en güzel şehri olan İzmir'e hizmet etti. Her birisine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kaybettiğimiz başkanımızı Ahmet Bey'e saygı rahmet ve minnetle anıyorum. Ve hayatta olan değerli başkanlarımızı onlarla her zaman birlikte olacağız. Omuz omuza olacağız. Onların deneyimlerinden her zaman faydalanacağız. Çok değerli başkanlarımızı da ayrı ayrı selamlıyorum. Onlara çok teşekkür ediyorum. Onların yükselttiği bayrağı ve paha biçilmez miraslarına, İzmir'e kazandırdıkları değerlere yakışmayı namus, vefa ve yurtseverlik olarak görüyorum. İzmir çağdaş, demokrat, laik, adaleti ve insan haklarına saygılı ve eşsiz nitelikleriyle insanlarını özgürlük ve mutluluk veren bir kenttir. Biz bu emaneti, bu mirası Cumhuriyet Halk Partisi olarak bugüne kadar ve gururla taşıdık. Şehrimizi her türlü istismardan koruduk. İnsanlarımızın, özgürlüklerinin, haklarının yanında onlar için mücadele ettik. Sosyal politikalarımızda toplumumuzun yaşadığı zorluklara karşı adeta bir sigorta görevi gördük. Bundan sonra daha fazlasını yapacağız. Bundan sonra aldığımız bayrağı daha yükseğe taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

OY REKORU KIRACAĞIZ


Adaylık heyecanı sesi ve yüzüne yansıyan CHP’li Tugay, “Bu şehirde taş taş üstüne konmak isteyen bizleri katkı vermek isteyen herkese yol açacağız. Onların yanında olacağız. Ve insanlarımıza belediye hizmetlerini daha fazla ve daha uygun fiyatlarla faydalanması için de üzerimize düşeni yapacağız. Hazırladığımız projelerimizi önümüzdeki iki ay boyunca arkadaşlarımızla beraber sizlere birer birer anlatacağız. Ve göreceksiniz ki bu şehir Türkiye'de herkesin yaşamak istediği bir yer olacak. Aslında zaten öyle bir yer. Herkes İzmir'de zaten gıptayla bakıyor. Ve bu bugüne kadar bunu Cumhuriyet Halk Partili yönetimlerin başardı. Bunu herkes bilmelidir. Bunu bize çamur atmak için konuşanların aklılarına önümüzdeki aylarda ve yıllarda sokmak benim boynumun borcudur! Hava soğuk, hava soğuk. Ama kanımız sıcak, içimiz kıpır kıpır. Bir an önce heyecanımız yüksek. Bir an önce sahaya çıkmak istiyoruz. Çalışmak istiyoruz. Halkımızla buluşmak istiyoruz. Onlara nasıl bir İzmir vaat ettiğimizi anlatmak istiyoruz. Bunu sizin yapmak istediğinizi biliyorum. Onun için haydi hep birlikte İzmir için daha ileridir. Hiç kimse bizi bölemeyecek, parçalamayacak. Bir bütün halinde 30 ilçede kazanacağız. Oy rekoru kıracağız, söz veriyorum size. İzmir bekle bizi geliyoruz” dedi.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ