Havuzdaki bakım-onarım çalışmalarını kısa sürede tamamladıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, "Hiçbir tesisimiz atıl kalmayacak, Bornovalıya spor yapmak için her imkanı sunacağız" dedi.

Işıkkent Muhammet Yıldız Spor Tesisleri'ndeki yaklaşık 4 yıldır kapalı olan yarı olimpik açık yüzme havuzunda Fen İşleri Müdürlüğü ve Spor İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen tadilat çalışmaları 2 ayda tamamlandı. Yanında çırpınma havuzu da bulunan yarı olimpik havuz yaza hazır hale getirildi. Su kaçağıyla ilgili sorunları giderilen havuzun denge tankı ve duşları tamamen yenilendi, tesisat bakım ve onarımları yapıldı.

HİÇBİR TESİS ATIL KALMAYACAK

Orman işçisi yangın dönüşü kazada öldü Orman işçisi yangın dönüşü kazada öldü

Mevcut tesisleri gerekli düzenleme, bakım ve onarım çalışmalarıyla daha verimli şekilde kullanmayı amaçladıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “2011 yılından bu yana binlerce çocuğa yüzme eğitimi verilen havuzumuzdaki sorunları kısa sürede gidererek temmuz ayında başlayacak yaz okullarımıza hazır hale getirdik. Bornova Belediyesi'nin hiçbir tesisi atıl kalmayacak" diye konuştu.

5 YILDIZLI SPOR TESİSİ

13 yıl önce yapılan ve 2015 yılında yaşamını yitiren Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Muhammet Yıldız'ın isminin verildiği Işıkkent Spor Tesisleri, 10 bin metrekarelik alanda 4 bloktan oluşuyor. Tesislerde; açık ve kapalı olmak üzere iki yarı olimpik yüzme havuzu, çocuklar için iki çırpınma havuzu, 300 kişilik spor salonu, 22 yataklı kamp merkezi, sağlık odası, konferans salonu, kafeterya ve idari ofisler bulunuyor.

Kaynak: dha