banner135

Peak Games'in sahibi Zynga satıldı

Rockstar Games ve 2K’nın sahibi Take-Two, Zynga’yı hisse başına 9,86 dolar fiyat ile 12,7 milyar dolara satın aldı. Bu rakam Cuma günü kapanış fiyatına göre yüzde 64 primli. Zynga hisseleri açılış öncesi işlemlerde yüzde 52,33 yükselişle işlem görüyor.

Peak Games'in sahibi Zynga satıldı

Rockstar Games ve 2K’nın sahibi Take-Two, Zynga’yı hisse başına 9,86 dolar fiyat ile 12,7 milyar dolara satın aldı. Zynga, 2020'nin Haziran ayında Türk mobil oyun üreticisi Peak Games'i 1.8 milyar dolara satın aldıklarını duyurmuştu. Peak Games bu satın almayla ilk Türk Unicorn olmuştu.

Take-Two, satın alma sonrasındaki ilk 2 yılda 100 milyon dolarlık maliyet sinerjisi oluşacağını öngörüyor.

Zynga hissedarlarının satın alma sonrasındaki yeni şirketin hisselerinin yüzde 29,6’sı ila yüzde 32,8’ine sahip olması beklenirken Take-Two’nun hissedarlarının şirketin yüzde 67,2’si ila yüzde 70,4’üne sahip olması bekleniyor.

Take-Two CEO'su Strauss Zelnick, basın açıklamasında "Bu satın alma yenilikçi ve yaratıcı bir geçmişe sahip pazar lideri bir mobil oyuncuyla en iyi bilgisayar ve konsol oyuncularını biraraya getiriyor" ifadesini kullandı.

Zynga, 2020'nin Haziran ayında Türk mobil oyun üreticisi Peak Games'i 1.8 milyar dolara satın aldıklarını duyurmuştu. Zynga böylelikle bugüne kadarki en büyük satın alma hamlesini gerçekleştirmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100