Borsa, günü düşüşle tamamladı Borsa, günü düşüşle tamamladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) Aylık İstişare Toplantısı'na katıldı. Toplantıya katılan ve burada bir konuşma yapan Bakan Işıkhan, esnaf ve sanatkarların, ülkemizin kalkınmasına büyük katkı sağladığını söyledi.

Bakan Işıkhan, "Esnafımız, alın terinin, emeğin, helal kazancın ve toplumsal sorumluluğun da bir tezahürüdür. Ülke olarak yeni bir ekonomiye geçiş sürecindeyiz. Son yıllarda yaşanan afetler, pandemi ve küresel mali krizler sebebiyle bu kabuk değiştirme sürecinin sancılarını yaşıyoruz. Ancak, normal şartlar altında bire on verim alabileceğimiz ekonomik ve sosyal politikalarımız, tüm dünyanın içerisinde bulunduğu olağanüstü şartlar sebebiyle sekteye uğrasa da asla yolundan şaşmıyor ve ilkelerinden taviz vermiyor.

"Şartlar ne olursa olsun, esnafıyla, işçisiyle, işvereniyle, emeklisiyle, çalışanıyla yediden yetmişe, büyük ve güçlü Türkiye hedefimize yürürken bizlere yoldaşlık yapan her bir vatandaşımızın yüzünü güldürmek, refahını temin etmek bizim öncelikli gündemimiz olmuştur. Bu anlamda ne müreffeh Türkiye’nin mimarları esnaflarımızı, ne de ömrünün en verimli yıllarını ülkemiz için çalışarak katma değer üreterek geçirmiş emeklilerimizi asla göz ardı edemeyiz ve yok sayamayız." dedi.

EMEKLİYE MÜJDE

Bakan Işıkhan, geçtiğimiz ay emeklilere tek seferlik bayram ikramiyesi ödemesi yapıldığını ancak çalışan emeklilerin bundan faydalanamadığını hatırlatarak, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile bu tek seferlik ikramiyeden, esnaflık yapan emeklilerimiz dâhil, kapsam dışında tutulan tüm emeklilerimiz faydalanacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın cuma günü müjdesini verdiği gibi, çiftçi, esnaf emeklilerimiz de dâhil olmak üzere tüm emeklilerimize tek seferlik ikramiye ödenmesini yapmış olacağız." dedi.

Bakan Işıkhan, konuşmasının sonunda TESK'in kıymetli yöneticileri ve üyelerine, tüm esnaf ve sanatkarlara, ülkemizin kalkınmasına yaptıkları büyük katkılardan dolayı, şükranlarını sundu.

Kaynak: DHA