MERT YASİN ALPDÜNDAR-Cumhurbaşkanlığı seçimiminin ikinci turu öncesinde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Oğuzhan Uğur’un moderatörlüğünde BABALA TV’de yayınlanan Mevzular Açık Mikrofon programına konuk oldu. Program YouTube’da yayınlanır yayınlanmaz trend videolar listesinde bir numaraya çıktı. Yayınlanmasının üzerinden sadece saat geçmesine rağmen programı şu ana kadar  9.1 milyon kişi izledi. Program sosyal medya platformlarında da gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıların bazıları Kemal Kılıçdaroğlu’nu överken, kimi de eleştirilerde bulundu. Biz de dokuzeylul.com olarak bu tepkilerin bazılarını sizler için derledik... İşte o tepkiler;

Gönenç Gürkaynak : "Sn. Kılıçdaroğlu'nun Babala TV'deki performansı, her genç insana hak ettiği değeri veriyor. Samimiyetle, gönlünü açarak, tepeden bakmadan, kucaklayarak ve prompter kullanmadan gençlerin huzuruna gelen, tek tek sorularına cevap veren, bunu yaparken de daima zarif kalan bir insan."

Kaan Sekban: "Kemal Bey Babala'ya çıkmasın diye çok söylendi burada ama herhalde herkes iyi ki çıktı demiştir bu gece. Seçim sonucunu bilemem ama bu sorular ve bazı tavırlar karşısındaki bu efor, bu samimiyet, bu netlik, bu nezaket ve bu performans çok ama çok iyiydi. Ben kendisinden razıyım"


Nevzat Çelik: "Kemal Kılıçdaroğlu'nun Babala Tv'deki programını İzledim: Promter yoktu, Montaj-Kurgu yoktu, Yalan yoktu, Öfke ve Hakaret yoktu; Hak, Hukuk, Adalet, Özgürlük, Demokrasi ve Ekonomik Refah vaadi vardı. İzleyin, izlettirin ve kararınızı verin!"

Acar Arzu "Babala TV’ye çıksın dedikleri adamın kim olduğunun farkında değiller. Ne yaparsın Vizyonları bu kadar…"

ByRealist_3: "İyi tarafından bakarak söylüyorum. Bay Bay kemal'in daha attığı imzadan haberi yok... Hadi gel buna ülke teslim et."

Sermiyan Midyat: "Particilik yapmam. Ancak YouTube, BaBaLa Tv’de.. kutuplaştırmadan, küfür, tehdit veya hakaret etmeden, germeden ve gerilmeden ve de prompter olmadan 8 saat (çekim süresi) boyunca konuşan #kemalkılıçdaroğlu nu sabrından ve tavrından dolayı, kendi şahsında, naçizane tebrik ederim." 

Thomas: "İki kelime bir araya getiremez, konuşamaz, rezil olur dedikleri programda Tüm Türkiye'ye hitabeti ile duruşu ile naifliği, bilgi birikimi ve zekası ile Türkiye'ye yakışan en iyi lider olduğunu kanıtladı. Oyum sana sayın #Kemalkılıçdaroğlu #babalatv"

Meral Akçay: "Nezaketle, sevgiyle, lafı dolandırmadan  en önemlisi de bu kadar saat herkese aynı saygı ve sabırı göstererek  verdiği cevaplardan dolayı bir kez daha saygı duydum. Bir kez daha emin oldum. Özlediğimiz bu dil umarım bulaşıcı olur. @kilicdarogluk #babalatv #MevzularAcıkMikrofon"

Özgür YILMAZ: "Kılıçdaroğlu, Babala TV 'de Terörist cenazelerinde boy gösteren CHP'li vekil Sezgin Tanrıkulu içi; 'Terör örgütünün en etkin olduğu dönemlerde terör örgütüne karşı çıkan kişidir. Bunu bilmenizi isterim' dedi... Bu milletin aklıyla dalga geçiyor.."

Karaca: "Babala Tv’de prompter yok, kurmaca yok, hazır sorular yok. Bay Kemal yargı dağıtıyor! #OyumKemalKılıcdaroğluna"

Editör: Mert Alpdündar