Sosyal medya platformlarında pembekurdeleli adıyla tanınan ve kanserle uzun yıllar savaşan Ayşenur Parlak, 37 yaşında vefat etti. Parlak’ın cenazesi, Kuşadası’nda bulunan İkiçeşmelik Camii’nde kılınan namazın ardından Yeni Asri Mezarlığı’na defnedildi.

Kanserle 12 yaşından beri mücadele ediyordu

Ayşenur Parlak, 12 yaşında kemik kanserine yakalanmış ve uzun bir tedavi sürecinden sonra iyileşmişti. Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra ihracat satış uzmanı olarak çalışmaya başlayan Parlak, nişanlısı Savaş Parlak ile evlenmeden bir gün önce meme kanseri teşhisi konmuştu. Tedaviye başlamadan evlenen Parlak, balayı yerine ameliyat masasına yatmıştı. Tedavisi bittikten sonra vergi memuru olarak görev yapan Parlak, bir mucize eseri hamile kalmış ve Ela adında bir kız çocuğu dünyaya getirmişti. Ancak lohusalıktan çıkmadan bu sefer de üçüncü evre lenfoma olduğunu öğrenmişti. Parlak, son olarak karaciğer ve sarılık problemleriyle boğuşuyordu.

Sosyal medyada binlerce takipçisi vardı

Ayşenur Parlak, kanserle olan mücadelesini ve annelik deneyimlerini sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıyordu. Instagram’da pembekurdeleli adıyla 500 binden fazla takipçisi olan Parlak, aynı zamanda “10 Amazon Yüksek Doz Yaşam” adlı kitabın yazarlarından biriydi. Parlak, yeni bir kitap üzerinde çalışıyordu. Parlak’ın eşi Savaş Parlak da savasanbaba adıyla Instagram’da 200 binden fazla takipçisi olan bir sosyal medya fenomeniydi. Parlak çifti, kızları Ela ile Aydın’da yaşıyorlardı.

O burçlar dikkat! Merkür retrosuna ramak kaldı O burçlar dikkat! Merkür retrosuna ramak kaldı

Sevenleri cenazede gözyaşı döktü

Ayşenur Parlak’ın cenazesi, Kuşadası ilçe merkezindeki İkiçeşmelik Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Yeni Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenazeye, Ayşenur Parlak’ın ailesinin yanı sıra, sosyal medya platformlarında onunla etkileşimde bulunan birçok seveni katıldı. Cenaze namazında Parlak’ın eşi Savaş Parlak ve kızı Ela taziyeleri kabul etti. Parlak’ın anısını yaşatmak adına yapılan son veda da kaydedilerek genç fenomenin yaşamına duyulan saygı dile getirildi. Parlak’ın sevenleri, sosyal medyada da onun için dua ve mesaj paylaştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ