Geçgel, dün KAP'a yaptığı açıklamada 37 milyon lot hisseyi 94,45 TL fiyatla sattığını duyurdu. Satış işleminin ardından Astor Enerji hissesi 100 liradan 95,80 liraya kadar geriledi.

Satışlar Sosyal Medyada Gündem Oldu

Geçgel'in son satış işlemi, sosyal medyada da geniş yankı buldu. Bazı yatırımcılar, Geçgel'in geçmişte verdiği "ASTOR'dan para çekme gibi düşüncemiz yok" sözlerini hatırlatarak tepkilerini dile getirdi. Bir yatırımcı, Twitter'da "Geçgel Bey, bu hisseleri ne yapacaksınız? Yatırımcılara ne oldu?" diye sordu.

İstanbul'da toplu ulaşıma zam geldi İstanbul'da toplu ulaşıma zam geldi

3,5 Ayda 67 Milyon Lot El Değiştirdi

Astor Enerji'de son satışla birlikte Geçgel'in 3,5 ayda gerçekleştirdiği toplam hisse satışı 67 milyon lota ulaştı. Şirket, 15 Mart 2024'te de 29,9 milyon lot hisse satmıştı.

Yeni İş Haberine Tepki

Öte yandan, Astor Enerji'nin toptan satış bildiriminin ardından KAP'a 528,2 milyon TL'lik yeni iş haberi bildirmesi de tepki topladı. Bazı yatırımcılar, şirketin önce hisseleri satıp sonra yeni yatırım haberi vermesini eleştirdi.

Astor Enerji'nin Geleceği Ne Olacak?

Astor Enerji'deki yoğun hisse satışları, yatırımcılar arasında endişeye yol açıyor. Feridun Geçgel'in bu satışları ne anlama geldiği ve şirketin geleceğiyle ilgili planları merak konusu.

Editör: Utku Çelik