Geçen yıl gündem olan Blonde filminde Marilyn Monroe'yu canlandıran Ana De Armas başrolünde olduğu Bıçaklar Çekildi (Knife Out) filmi bugün tlevizyon ekranlarında izleyicisi ile buluşuyor. Bıçaklar Çekildi filminin konusu ve oyuncuları kimler? Bıçaklar Çekildi filmi nerede çekildi?

Bıçaklar Çekildi "Knives Out", bir kara komedi-gerilim topluluğu olarak ayrıntılı bir şekilde kategorize edildi. Bununla birlikte, özünde film, türün sınırlarını zorlamayı ve onu yıkmayı, yalnızca yeniden inşa etmeyi vaat eden bir cinayet gizemidir. Aptly, gizem türüne modern bir yaklaşım olarak etiketlendi. Temel olay örgüsü, patriğin öldüğü ortaya çıktığında işlerin korkunç derecede ters gittiğini bulmak için bir araya gelen işlevsiz bir aile hakkındadır. Usta bir dedektif araştırmak için ortaya çıkar, ancak dava karşısında giderek daha fazla kafası karışır.

Film, benzer bir notla yola çıkarak harika 'Brick' filmini çeken Rian Johnson'dan geliyor. Bununla birlikte, ilk yönetmenlik denemesi kara havayı bir lise ortamına kanalize etti. "Brick", Johnson'ın gizem türünü işleri sarsacak kadar iyi bildiğini açıkça ortaya koyuyor. Bununla birlikte, 'Brick', Dashiell Hammett gibi katı yazarlara açık bir saygı duruşu olsa da, 'Bıçaklar Çekildi', Agatha Christie'nin alamet-i farikası olan, sınırlı sayıda şüpheliyle klasik bir kilitli oda gizemi gibi yapılandırılmıştır.

Film, eğlenceli bir saat olmayı vaat ediyor ve film yapımcısı büyük bir gösteri hazırlayan bir sihirbaz gibi masadaki tüm parçaları yavaş yavaş ortaya çıkarırken bizi kesinlikle tahmin etmeye devam edecek. Yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunun performanslarıyla olay örgüsünü nasıl vurguladığını görmek bizi kesinlikle heyecanlandırıyor. Bu nedenle, fazla uzatmadan, yakında çıkacak olan 'Bıçaklar Çekildi' filmi hakkında bildiğimiz her şeyi size getiriyoruz.

Bıçaklar Çekildi Filmi Konusu: Ne Hakkında?

'Bıçaklar Çekildi', beğenilen ve zengin suç romancısı Harlan Thrombey'i konu alıyor. 85. doğum günü için, işlevsiz ailesinin üyelerini ücra konağındaki bir toplantıya davet eder. Umut, hepsini yeniden bir araya getirmektir. Ancak doğum günü partisinin ertesi günü Harlan aile üyeleri tarafından ölü bulunur.

Alfred Hitchcock tarafından ustaca tasvir edildiği gibi, Christie benzeri kilitli oda gizeminin klasik bir whodunnit özelliklerini eklemeye başladığı yer burasıdır . Baş dedektif Teğmen Elliott ölümü aşırı dramatik bir intihar olarak yazmaya fazlasıyla hevesli olduğunda, her şeyin göründüğü gibi olmayabileceğinin sezgisini alıyoruz. Harlan'ın kendi boğazını kestiğine inanıyor. Buna rağmen soruşturma, önceki geceki partinin kendini beğenmiş ve büyük ölçüde öfkeli Thrombey ailesinin çeşitli üyeleri arasında kibrit ve çatışmalardan nasibini aldığını ortaya koyuyor. Son olarak, davanın temeline inmek için deneyimli bir özel dedektif olan Benoit Blanc çağrılır. Ancak olası cinayette herkesin şüpheli olabileceğini anlayınca çok geçmeden telaşa kapılır.

'Bıçaklar Çekildi' özünde cinayeti kimin işlediğini soruyor, ancak soruşturma sayesinde, ailenin farklı üyeleri arasında var olan ev içi gerilimlerin farkına varıyoruz. Harlan'ın ne zaman yalan söylese kontrolsüz bir şekilde kusan hemşiresi Marta gibi bir sürü büyüleyici karakterle karşılaşıyoruz. Bu, bir kişi bir cinayet soruşturmasına yakalandığında ve diğer aile üyelerinin sırlarını öğrenmesi muhtemel olduğunda özellikle dezavantajlı bir tıbbi durum gibi görünüyor.

Ayrıca herkesin baş belası olarak gördüğü, ailenin kara koyunu Ransom Drysdale-Thrombey ile tanıştırılırız. Hane halkının her üyesinin Harlan'ın ölmesini istemek için bir nedeni olduğu çok açık. Blanc'ın kendisine sorması gereken tek soru, tapuyu gerçekte kimin yaptığıdır. "Knives Out", üyelerin Harlan'la paylaştığı türden bir ilişkiden kaynaklanan, Harlan'a karşı besledikleri şikayetleri konu alan bir çalışma haline geliyor. Ayrıca üyelerin Harlan'ın ölümüne nasıl farklı tepki verdiklerini ve kederi nasıl işlediklerini de araştırıyor.

Genel olarak, ara sıra komik çizgilerle biraz ciddi bir olay örgüsü olmayı vaat ediyor ve bu da genel olarak eğlenceli bir deneyim sunuyor.

Bıçaklar Çekildi Oyuncular: Kimler Var?

'Knives Out' başınızı döndürecek son derece yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosuna sahip. Christopher Plummer kurban Harlan'ı, Daniel Craig ise dedektif Benoit Blanc'ı canlandırıyor. Özellikle, Craig'in Güneyli çekiciliği, sonsuz sıcaklığı ve sabrı ile performansı, James Bond filmlerindeki tasvirinden çok uzak . Harlan'ın yalan söylemeye kötü tepki veren hizmetçisi gibi birkaç başka kilit karakter var. Ana de Armas , hizmetçi Marta Cabrera olarak görünür. MCU filmlerinden Chris Evans , ailenin kara koyunu Ransom Drysdale-Thrombey olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak, oyuncu kadrosu burada bitmiyor. Thrombey ailesinin üyeleri yetenekli oyuncular tarafından canlandırılıyor. Linda Drysdale-Thrombey rolünde Jamie Lee Curtis,  Walter "Walt" Thrombey rolünde Michael Shannon , Richard Drysdale-Thrombey rolünde Don Johnson , Joni Thrombey rolünde Toni Collette ve Meg Thrombey rolünde Katherine Langford görülüyor. Lakeith Stanfield, davayı kapatmaya can atan Dedektif Teğmen Elliot rolünü oynuyor.

Bıçaklar Çekildi Ekibi: Arkasında Kim Var?

Rian Johnson 'Knives Out'u yönetiyor ve hikaye de ondan geliyor. Yönetmen, " Looper " ve "Ozymandias" da dahil olmak üzere " Breaking Bad " in en iyi bölümlerinden bazılarını yönetmenin yanı sıra " Star Wars " filmleriyle damgasını vurdu . Johnson, Ram Bergman ile ortak yapımcılık yapıyor. Steve Yedlin kameranın arkasındaki adam ve tüm proje Lionsgate tarafından dağıtılıyor.

Bıçaklar Çekildi Ne Zaman Prömiyer Yaptı?

'Knives Out', 7 Eylül 2019'da Toronto Uluslararası Film Festivali'nde ilk kez sahneye çıktı. Ancak, film  27 Kasım 2019'da sinemalarda gösterime girdi.

Bıçaklar Çekildi Fragmanı izle

'Bıçaklar Çekildi' fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Blanc, Harlan'ın boğazını kimin kesip yaşlı adamı öldürdüğünü somut olarak anlamaya çalışırken, Blanc onları güdüleri hakkında sorgularken, işlevsiz Thrombey ailesinin çeşitli üyelerine baş döndürücü bir bakış sunuyor.

Bıçaklar Çekildi Çekim Yerleri

Şimdi, herhangi bir cinayet gizeminde, mekansal ortam, suçun sahnelenmesinde ve ardından gelen soruşturmada eşit derecede önemlidir. Bu nedenle 'Knives Out' filminin nerede çekildiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu bağlamda sizi ele aldık. Okumaya devam etmek.

Boston ve Medfield, Massachusetts

Raporlara göre, 'Knives Out'un başlıca çekim yerlerinin filmin çoğunun çekildiği Boston, Massachusetts ve Medfield, Massachusetts olduğunu biliyoruz. Çekim yerlerinden bazıları Marlborough, Natick, Wellesley, Maynard, Waltham ve Canton'dur. Medfield'de, raporlar, tarihi Medfield Devlet Hastanesinin çekim yeri olarak kullanıldığını belirtiyor. Film meraklıları, bu yeri Martin Scorsese'nin ' Shutter Island ' filminde tasvir edilen tüyler ürpertici tesis olarak tanıyabilir .

Muhabirler, Boston'un her zaman yüksek profilli çekimleri çekmeyebileceğini, ancak düzenli olarak daha küçük bütçeli filmleri ve televizyon programlarını çekip barındırdığını belirtti. Birikmiş raporlardan 'Knives Out'un çekim yerleri hakkında daha spesifik bir fikir edinmek daha kolaydır.

Marlborough, Massachusetts

Filmde iki karakterin belirli bir yerde buluşması gereken uzatılmış bir sahne var. Fazla bir şey açığa vurmadan, bu konum alev alır ve yanar. Filmi izleyenler hangi sahneden bahsettiğimi anlayacaktır. Tüm bu genişletilmiş sekans, Marlborough'daki Maple Caddesi'nde bulunan Motorlu Taşıtlar Kayıt Defteri binasında çekildi. Yeterince tuhaf bir şekilde, Southborough hattındaki birkaç kişi yangın gibi görünen bir şeye çekildi. Ancak binaya vardıklarında bir film çekimi yapıldığını öğrendiler.

'Knives Out'u izleyen yerlilerin dikkatini çeken tek şey tanıdık bina olmayacak, çünkü birçok yerel itfaiyeci aynı zamanda filmde figüran olarak görev yapıyor. Filmin mekan müdür yardımcısı Dan Martin, mülkün açısı, dairesel mimarisi ve boş olması nedeniyle özel olarak seçildiğini belirtti. Martin, ekibin binanın kullanılabilirliğini çok sevdiğini ve binanın içinde ve çevresinde çekim yapmaya karar verdiğini sözlerine ekledi. Özellikle, Marlborough çekimleri devam ederken, 'Knives Out', 'Morning Bell' adı altında çekim yapıyordu.

Wellesley, Massachusetts

Ayrıca 'Knives Out'un South Natick'te 'Morning Bell' takma adıyla çekildiği de açık. Wellesley'de film, Linden Meydanı yakınlarındaki Summit Road ve Crown Ridge Road'da çekildi. Bildirildiğine göre, araba kovalamaca sahnesi Wellesley'de çekildi. Waltham ve Maynard ayrıca 2018'in sonlarında "Knives Out" filminin orada çekildiği gösterişli Hollywood'un tadına bakmayı başardılar.

Raporlar, Waltham'da çekilen sahneler arasında, Chris Evans'ın karakterinin tutuklanıp bir aracın arkasına koyulmadan önce gizli bir polis tarafından arandığı yer olduğunu öne sürüyor. Özellikle, aktör 'Knives Out' için neredeyse kendi sahasına dönüyor, bu da onun projeye dahil olmasının nedenlerinden biri. Evans, Waltham'ın 10 mil batısında olan Massachusetts, Sudbury'den geliyor.

Borderland Eyalet Parkı

Şimdi muhtemelen sizi buraya getiren çekim yerine. Ne de olsa filmde öne çıkan güzel evi merak ediyor olmalısınız. Eh, tarihi konak aslında Easton'daki Borderland Eyalet Parkı'nda bulunuyor. Filmdeki iç mekan çekimlerinin çoğu konağın içinde çekildi. 1910 yılında Ames ailesinin bir kolu tarafından inşa edilen ve 1971 yılında devlet tarafından satın alınan bu 20 odalı konak, Harlan Thrombey'in ürkütücü ama muhteşem evi olarak rolünü mükemmel bir şekilde oynuyor. Burada bir uyarı: Evin dış çekimleri başka bir malikaneye aittir.

Koruma ve Rekreasyon Bakanlığı tarafından onaylandığı üzere, Borderland Eyalet Parkı'ndaki film izni Benedict White, LLC'ye ait. Benedict White LLC, prodüksiyon için irtibat kişisi olarak Greg Chiodo'yu listeledi. Chiodo, gazetecilere parkın tarihi malikanesine giriş izni verilen çekim ekibinin 'Knives Out'a ait olduğunu doğruladı.

Artık 'Knives Out'un birkaç önemli anının nerede çekildiği hakkında makul bir fikriniz olduğuna göre, Massachusetts için biletlerinizi ne zaman ayırtıyorsunuz? Eyalette veya yakınında yaşıyorsanız, neden Borderland Eyalet Parkı'na bir hafta sonu gezisi planlamıyorsunuz?