Altın fiyatlarındaki yükseliş trendi devam ediyor. Altının gram fiyatı, 1 Şubat'tan bu yana en yüksek seviyesi olan 1181 liraya yükseldi. Dün ons fiyatındaki artışa paralel olarak altının gram fiyatı da yükselerek günü önceki kapanışın hemen üzerinde 1172 liradan tamamladı. Bugün de yükseliş trendi devam ediyor ve altının gram fiyatı saat 10.50 itibarıyla yüzde 0,77 artarak 1181 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1940 lira, Cumhuriyet altını da 7850 liradan satılıyor.

Zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? Zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak?

Altının ons fiyatı ise dün 1920 dolardan tamamlanmıştı, ancak şu anda yüzde 0,63 artışla 1932 dolardan işlem görüyor. ABD ve Avrupa'da bankacılık krizine yönelik atılan adımlar piyasalarda risk iştahını artırsa da, ABD ve Avrupa merkez bankalarının faiz artırım beklentilerinin gerilemesi altın fiyatlarını desteklemeye devam ediyor.

ABD'de dün açıklanan makroekonomik veriler karışık sinyaller üretmeye devam ediyor. Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed'in martta 25 baz puan faiz artışına gideceğine yönelik beklentiler yüzde 86 seviyesine çıktı. Analistler, bugün Euro Bölgesi'nde enflasyon ve ABD'de sanayi üretimi başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1910 doların destek, 1960 doların ise direnç konumunda olduğunu kaydetti.