9 EYLÜL- AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in LGBTİ ve ÇEDES Projesi konularındaki açıklamalarına tepki gösterdi. Saygılı, "İzmirli 4,5 yıldır hizmet alamıyor ve ne yazık ki kendisi sadece maval okuyor..." dedi.

TÜMKİAD, harekete geçecek: İzmir'e Tarım Üniversitesi geliyor! TÜMKİAD, harekete geçecek: İzmir'e Tarım Üniversitesi geliyor!

Saygılı'nın açıklaması şöyle: "CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer; alışılagelen toplumsal ahlaka aykırı sahiplenmeler gibi, üzerinde yaygara yaparak prim yapacağı bir konuyu daha yakalamış gibi görünse de, maalesef geç kalmış ve boşa düşmüştür. Asıl görevini bir kenara bırakarak toplumsal değerleri sarsacak ne varsa savunan Soyer için bir kez daha açıklayalım... ÇEDES Projesi, adından da anlaşılacağı gibi, çevresine duyarlı, değerlerine sahip çıkan bir neslin yetişmesini amaçlayan bir protokol içerir. Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in açıkladığı gibi, kök değerlerimiz hem evrensel hem de toplumsal değerleri içselleştiren bir nesil hedefler ve eğitim kadrolarını bağlamayan bir proje çalışmasıdır. Üç gün önce LGBTİ'ye destek veren Soyer, bugün çevreye ve manevi değerlere sahip çıkmayı hedefleyen bir kulüp çalışmasına karşı çıkıyor! Duruşu ve söylemleri, sadece anlamlı değil, açıkça tutarlı! İzmir, bu kadar büyük sorunla karşı karşıyayken, böyle hassas konularda taraf olması, yanlış bilgilerle konuşması ve manipülatif açıklamalara sığınması şaşırtıcı! İzmirli 4,5 yıldır hizmet alamıyor ve ne yazık ki sadece boş laflarla avunuyor..."

Kaynak: HABER MERKEZİ