9 EYLÜL- Çiğli ve Karşıyaka belediyelerini karşı karşıya getiren belediye sınırı konusuna AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran da dahil oldu. Baran, "Cemil Tugay, tarihe toprak kaybeden Karşıyaka Belediye Başkanı olarak geçecek." dedi.

Başkan Tugay'dan mevkidaşı Gümrükçü'ye sert tepki: Sınır bu kararla değişmez! Başkan Tugay'dan mevkidaşı Gümrükçü'ye sert tepki: Sınır bu kararla değişmez!

Çiğli Belediyesi ile Karşıyaka Belediyesi arasındaki sınır davası ve sonrasındaki gelişmelere AK Parti cephesinden ilk yanıt İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran tarafından verildi. Baran, "Eğer insanlar akşam Karşıyaka'da uyuyup, sabah Çiğli'de uyanıyorsa bunun sorumlusu Cemil Tugay'dır." dedi.

Tunç: Soyut değil somut belediyecilik yapacağız Tunç: Soyut değil somut belediyecilik yapacağız

ege-park-yikiliyor-mavisehir-diken-ustunde

'Tugay, adeta kendi elleriyle teslim etti'

Cemil Tugay'ın deprem riskini öne sürerek Mavişehir'i Yamanlar'a taşıma fikrini neden ortaya attığının şimdi daha anlaşılır olduğunu söyleyen Baran, "Biz Cemil Bey'in Mavişehir'i taşıma teklifini ilk duyduğumuzda bunun sadece plansız bir gaf olduğunu düşünüyorduk. Meğer bu bir tahliye operasyonu düşüncesiymiş. Şimdi yaşananların adını net olarak koyabiliyoruz; Cemil Tugay, Karşıyaka tarihinde toprak kaybeden ilk belediye başkanı olarak tarihe geçecektir. Üstelik bu kaybı, kendi partisine ait bir belediyeye karşı yaşamıştır. Böyle bir davanın geri çekilmesi, sulh yoluyla çözülmesi ve hatta bölgede halk oylamasının teklif edilmesi gibi birçok seçeneği masaya sunup elini güçlendirebilirdi ve kamuoyu desteği yaratabilirdi, ancak Cemil Bey, bunların hiçbirini yapmadı ve Karşıyaka sınırlarını adeta kendi elleriyle teslim etti. Kendi partisinin kulislerinde ve hatta belediye koridorlarında bile yeniden aday gösterilmesinin mucizelere bağlı olduğu ifade edilen Cemil Tugay, giderayak Karşıyaka'ya son darbeyi vurmuştur." dedi.

Utku Gümrükçü'den merakla beklenen açıklama geldi... Gümrükçü ne dedi? Utku Gümrükçü'den merakla beklenen açıklama geldi... Gümrükçü ne dedi?

'Dünya kentini kasabaya çevirmek...'

Baran, CHP'nin Karşıyaka'da son dört buçuk yıldır sadece kaos yarattığını söyledi ve "Derman belediyeciliği adı altında yola çıkıp, kriz ve kriz belediyeciliğiyle devam ettiler. Personel maaşlarının ödenmeyişi, belediye restoranına HDP logosunun ikizinin asılması, belediye takımını önce Karşıyaka Spor Kulübü'ne paralel hale getirmeye çalışıp sonra vazgeçilmesi, kaçak büfeler açılıp kapanması, Karşıyaka Çarşı'dan engellilerin çıkarılması ve Karşıyaka Stadı'nı yapma vaadiyle yola çıkıp sonra üç maymunun oynanması bu kentte unutulmayacak hadiselerdir. Tüm bu olayların sorumlusu Cemil Tugay ve yönetiminin iş bilmez tutumudur. Karşıyaka gibi bir dünya kentini, bir kasabaya çevirmek herkese nasip olmayacak bir başarısızlık örneğidir." şeklinde ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ