Gözler AK Parti MYK toplantısına çevrildi. AK Parti MYK toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda yüzde 50+1 tartışması, İsrail-Hamas çatışmasında ateşkesin sağlanması ve Yargıtay-Anayasa Mahkemesi arasında yaşanan polemik gibi kritik iç ve dış başlıklar değerlendirilecek.

AK Parti MYK toplantısı ne zaman, saat kaçta? 

Cumhurbaşkanlığı günlük programına göre, AK Parti MYK toplantısı 27 Kasım Pazartesi günü gerçekleşecek. AK Parti MYK toplantısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek. İsrail-Hamas çatışmasının yanı sıra yüzde 50+1 ile ilgili bir tartışma da toplantının gündeminde yer alacak. AK Parti MYK toplantısı ne zaman yapılacak ve saat kaçta başlayacak?

AK Parti MYK toplantısına dikkat edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısını yönetecek. İsrail-Hamas çatışmasında ateşkesin sağlanması, Yargıtay-Anayasa Mahkemesi arasında yaşanan polemik ve AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda yüzde 50+1 tartışması gibi önemli iç ve dış konular ele alınacaktır.

Özgür Demirtaş'tan 'Tansu Çiller' Değerlendirmesi Özgür Demirtaş'tan 'Tansu Çiller' Değerlendirmesi

AK PARTİ MYK TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

AK Parti MYK toplantısı 27 Kasım Pazartesi günü yapılacak. Toplantı 14.30'da başlayacaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya dönüşünde yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçiminde gerekli olan yüzde 50+1 oranının değiştirilmesi gerektiğini belirterek, “50+1 mecburiyeti, partileri yanlış yollara sevk ediyor” dedi.

Bu çıkışın ardından partinin üst düzey üyeleri Erdoğan'ı destekleyen açıklamalar yaptı. MYK toplantısında 50+1 şartının gözden geçirilmesi ve anayasa değişikliğinin gündeme getirilip getirilmeyeceği tartışılacak. Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi arasındaki tartışma da toplantının gündeminde yer alacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ