ABD Başkanı Joe Biden, Ramazan ayı boyunca İsrail’in Gazze’deki askeri operasyonlarını durduracağını ve önümüzdeki hafta bir ateşkes anlaşması yapılacağını duyurdu. Ancak, bu açıklamanın, 30 bin civarında insanın hayatını kaybettiği katliamla ilgili olarak dondurma yiyerek yapıldığı görüldü. Bu durum, geniş çaplı bir tepkiye neden oldu.

Ateşkes Açıklaması ve Toplumun Tepkisi

İsrail’in saldırıları sonucunda Gazze’de on binlerce insan hayatını kaybetti. Bu süreçte, ABD Başkanı Joe Biden’ın dondurma yiyerek yaptığı “ateşkes” açıklaması, toplumun geniş kesimlerinden tepki aldı.

Biden’ın Açıklaması ve Önümüzdeki Hafta

Biden, New York ziyareti sırasında, dondurma yiyerek basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Gazze’de ne zaman bir ateşkes sağlanabileceği konusundaki bir soruya, dondurmasını yalarken yanıt verdi. Biden, “Bu hafta sonuna kadar umuyorum. Ulusal güvenlik danışmanım, çok yakın olduğumuzu söyledi ama henüz tamamlamadık. Gelecek pazartesiye kadar Gazze’de bir ateşkes sağlanacağını umuyorum” dedi.

Hakkari'ye İran'dan 6 çoban Hakkari'ye İran'dan 6 çoban

Biden’ın Tavrına Tepkiler

Biden’ın bu tavrı, çeşitli yorumlara neden oldu. İşte o yorumlardan bazıları: “Ne kadar kaba bir hareket, orada insanlar ölüyor, çocuklar ölüyor. Bir savaş var! Adamın tavrına bak…”, “Burada bir açıklama yapmak için değil, dondurma yemek için bulunduğu aşikar”, “Dondurmayı mikrofon zannetmiş”, “Allah sizi kahretsin”, “Elindekini mikrofon sandığına eminim ama ispat edemem”, “Son dondurması olur inşallah.”

Kaynak: HABER MERKEZİ