Türkiye'de 10 Mart gecesi gerçekleşecek olan Oscar Ödül Töreni, bu yıl izleyicilerle Disney+ Türkiye platformunda buluşacak. Platform, asıl törenin başlangıcından önce saat 01:30'da kırmızı halı etkinliğini de yayınlayarak sinema tutkunlarına dolu dolu bir gece yaşatacak.

Jimmy Kimmel Yeniden Sahne Alıyor

Oscar Ödülleri'nde sunuculuk koltuğuna oturacak isim ise ünlü komedyen Jimmy Kimmel olacak. Bu, Kimmel'ın dördüncü kez bu prestijli törenin sunuculuğunu üstleneceği anlamına geliyor.

Zirvede Heyecan Dorukta

Los Angeles'taki Dolby Theatre'da gerçekleşecek gecede toplamda 16 farklı kategoride ödüller sahiplerini bulacak. Christopher Nolan'ın son filmi 'Oppenheimer' ve The Walt Disney Company'nin yan kuruluşu Searchlight Pictures'ın filmi 'Poor Things', toplamda 13 ve 11 adaylıkla zirveyi paylaşıyor. Yarışta, yönetmenliğini Yorgos Lanthimos'un üstlendiği ve başrolünde Emma Stone'un yer aldığı 'Poor Things', izleyicilerden büyük ilgi görüyor.

Serenay Sarıkaya'nın yeni dizisinin fragmanı yayınlandı Serenay Sarıkaya'nın yeni dizisinin fragmanı yayınlandı

Ödül Töreni Heyecanı Yükseliyor

Raj Kapoor'un yapımcılığını, Hamish Hamilton'ın yönetmenliğini üstlendiği törende, kazananların yanı sıra geceye renk katacak ünlü isimlerin de katılımı büyük merak konusu.

Depremin Ardından Geri Dönüş

Geçtiğimiz yıl yaşanan 6 Şubat depremi nedeniyle, Oscar töreni yayınlanamamıştı. Ancak bu yıl, Disney+ Türkiye'nin ev sahipliğinde, sinema tutkunları bu heyecan verici etkinliği canlı olarak izleme şansına sahip olacaklar.

Kaynak: HABER MERKEZİ