Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin destekleriyle ilçedeki bir otelde düzenlenen festivalin açılış etkinliğinde caz sanatçıları performanslarını sergiledi.

Amasya'da Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali düzenlendi Amasya'da Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali düzenlendi

Sanatseverlerin ilgiyle dinlediği caz festivalinde Tahsin Ünüvar, Umut Deniz, Hakan Behlil üçlüsü konser verdi. Gruba 16 yaşındaki Rüzgar Yıldırım da caz şarkılarıyla eşlik etti. Yıldırım, sahnede söylediği şarkılarla izleyenlerin beğenisini topladı.

Caz Derneği Başkanı Özlem Oktar Varoğlu, bu yıl çok sayıda ülkeden caz müzisyenlerini ağırlayacaklarını söyledi. Sahneleri gençlerle buluşturacaklarını belirten Varoğlu, Bodrum'un uluslararası kimliğine çok yakışan festival yapmaya çalışacaklarını ve Bodrum Yarımadası geneline yaydıkları festival kapsamında sanatçıların birçok mekanda sahne alacağını dile getirdi.

Festival kapsamında Muğla Türküleri Caz Yorumları, Doruk Çebi "Orchestral" Trio feat. Murat Arkan Dinletisi, George Kontrafouris Baby Trio feat. Nestor Vassilakis | Rhodes & South Aegean Jazz Festival, Sibel Köse & George Kontrafouris feat. Dimitri Vassilakis, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars ile Kerem Görsev Trio'nun da arasında olduğu çok sayıda grup konser verecek.

Caz festivali, 15 Haziran'da sona erecek.

Kaynak: AA