Olay, 10 Nisan günü saat 19.00 sıralarında 23 Nisan Bulvarı'nda meydanında meydana geldi. İddiaya göre kız meselesi nedeniyle aralarında tartışma çıkan Kamil A., Salim B., Hüseyin Ü. ile Ozan Y., Ersin Y. ve Doğan Y., kavga etmeye başladı. Kavga sırasında taraflar, birbirlerine bıçakla saldırıp tabancayla ateş açtı. Olayda Kamil A., Salim B., Hüseyin Ü. bıçakla, Ozan Y., Ersin Y. ve Doğan Y. ise tabancayla yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralılar, çevredeki hastanelere kaldırıldı. Karın boşluğundan tabancayla yaralanan Ersin Y.'nin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Kavga ile ilgili yürütülen soruşturmada aralarında tedavileri tamamlanan yaralıların da bulunduğu altı şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından önceki gün adliyeye sevk edilen altı şüpheli de tutuklandı.

KAVGANIN BAŞLANGICINA AİT KAMERA KAYDI ORTAYA ÇIKTI

Birlikte yaşadığı kadını öldürüp kaçtı Birlikte yaşadığı kadını öldürüp kaçtı

Öte yandan kavganın başlangıç anına ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bir işyerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntülerde yol kenarında bekleyen iki kişinin yanına motosikletle gelen iki kişi arasında tartışma çıktığı, ardından yanlarına gelen beş kişinin de dahil olmasıyla tartışmanın kavgaya dönüşerek büyüdüğü görülüyor.

Kaynak: DHA