Colegual National 'Militar Alexandru İoan Cuza' Romania, Nardüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Arsuz Hatay Türkiye, Colegiul Național Spiru Haret Tecuci Romania, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Altındağ Ankara Türkiye okullarının katılımıyla yürütülen projede, 4 öğretmen ve 45 öğrenci görev adı.  Proje ile günden güne dijitalleşen dünyanın inovasyon ve girişimciliğin teşvik edilmesi, gençlerin dil ve kültürlerinin tanıtılması da sağlandı.

Whatsapp Image 2024 05 30 At 14.01.15

Rio karnavalından esinlenerek projenin adını ‘Dil Karnavalı’ olarak belirlediklerini anlatan Proje danışmanı çocuk gelişimi bölüm öğretmeni Süheyla Yeşiloğlu Yasan, birçok Avrupa ülkesi ve Türkiye arasında yer alan öğrencilerin en az iki dil bildiklerini ve kendi dil ve kültürel faliyetlerini çeşitli etkinliklerle yaşattıklarını söyledi.

Whatsapp Image 2024 05 30 At 14.01.25

Proje süresince çok keyifli vakit geçirdiklerini sözlerine ekleyen Proje danışmanı çocuk gelişimi bölüm öğretmeni Süheyla Yeşiloğlu Yasan, öğrencilerin “Çocuklar kendi kültürleri ve dillerini tanımalarında bu proje çok yararlı olmuştur. Proje, çocukların yaşamlarında kalıcı izler bıraktı.

Karabağlar'ın Özgür Çocuk Evi ilk mezunlarını verdi Karabağlar'ın Özgür Çocuk Evi ilk mezunlarını verdi

Gençler, ekip ruhunun ne demek olduğunu, evrensel etik değerlerin farkına varmalarında, teknolojiyi etkin, doğru ve güvenli bir şekilde kullanmak, öğrenmek adına büyük mesafa katettik” dedi.

Editör: Kazim Bozkurt