Zonguldak'ta göçük altında kalan maden işçilerinden biri hayatını kaybetti.

Ereğli ilçesi Kandilli mevkiinde Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) bağlı Armutçuk Müessesi'ne ait maden ocağında saat 14.30 sıralarında göçük meydana geldi.

Olay sonrası bölgeye AFAD, UMKE, sağlık, polis ve TTK tahlisiye ekipleri de bölgeye sevk edildi. 

Göçük altında kalan 4 işçinin kurtarılması için çalışma başlatıldı. 3 işçi yaralı olarak kurtarılırken 1 işçi hayatını kaybetti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, hafif yaralılar dahil toplam 5 madencinin hastanede tedavi altına alındığını söyledi.

Yapay Zekaya Göre Aksiyon Türündeki En İyi 5 Anime! Yapay Zekaya Göre Aksiyon Türündeki En İyi 5 Anime!

BAKANLIK MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Göçük nedeniyle büyük bir üzüntü yaşadıklarını söyleyen ışıkhan, "Kazayı araştırmak üzere Bakanlığımıza bağlı uzman müfettişler görevlendirilmiş olup, olay yerine intikal etmişlerdir." ifadelerini kullandı.

"PATLAMA DEĞİL TAVAN ÇÖKMESİ"

NTV canlı yayınına telefonla bağlanan Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, olay sırasında vardiyada 280 işçinin olduğu bilgisini verdi. 

Göçüğün nedeninin patlama değil tavan çökmesi olduğunu belirten Hacıbektaşoğlu, "Şu an için bütün ocağı, işletmeyi riske atacak bir durum söylemiyor arkadaşlarımız." diye konuştu.

Kaynak: DHA