Bolu'da valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada il genelindeki olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım'da tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi. Açıklamada ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin aynı tarihte bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Zonguldak'ta valilik açıklaması

Zonguldak Valiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise "İl genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin aynı tarihte bir gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Heyelan nedeniyle bazı yollar kapandı

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan bir diğer paylaşımda heyelanlar nedeniyle bazı yolların ulaşıma kapatıldığı bildirildi. Açıklamada Karadeniz Ereğli karayolunda meydana heyelanlar nedeniyle Terzi köyü mevkisinden Zonguldak yönüne, Karayolları Bakımevi'nden her iki yöne, Şehitlik mevkisinden il merkezi yönüne karayolunun çift taraflı trafiğe kapatıldığı ifade edildi. Karayolu ekiplerinin yol açma çalışmalarını sürdürdüğü aktarılan açıklamada gelişmelerin kamuoyuyla paylaşılacağı kaydedildi.

İstanbul'da sadece Şile'de ara var

İstanbul Valiliği, kentte etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile ilçesinde yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

EÜ Arkeoloji Bölümü, Kazı ve Araştırmalar Sempozyumu'nda buluştu EÜ Arkeoloji Bölümü, Kazı ve Araştırmalar Sempozyumu'nda buluştu

"İstanbul'da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile'de 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Bu karara paralel olarak Şile'deki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım'da idari izinli sayılacaktır."

Kaynak: AA