Haber - Utku ÇELİK

Seçimlere milletvekili adayı olarak giren Zehranur Aydemir, parlamentonun en genç üyelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Son zamanlarda birçok insan, Aydemir'in yaşamını ve siyasi kariyerini araştırmaya başladı.Peki, Zehranur Aydemir Kimdir, Kaç Yaşında? Meclise Giren En Genç Milletvekili Zehranur Aydemir'in Siyasi Kariyeri

Zehranur Aydemir Kimdir?

Zehranur Aydemir Kimdir?

Zehranur Aydemir, Ankara'da doğan ve Rize kökenlerine sahip olan bir bireydir. Hâlâ Ankara'da yaşamını sürdüren Aydemir'in eğitim hayatı oldukça etkileyici bir şekilde ilerlemiştir.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne burslu olarak kabul edildi. Üniversite eğitiminde hem endüstri mühendisliği hem de bilgisayar mühendisliği bölümlerini çift ana dal olarak okudu.

Zehranur Aydemir'in Hayatı ve Siyasi Kariyeri

Zehranur Aydemir'in Hayatı ve Siyasi Kariyeri

Zehranur Aydemir, siyasi kariyerine 18 yaşında aktif olarak katılarak AK Parti Ankara teşkilatında başlamıştır. Daha sonra AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. Uzun bir süredir AK Parti'de AR-GE ve Eğitim Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Aynı zamanda savunma sanayi sektöründe mühendis olarak çalışan Aydemir, 2023 genel seçimlerinde AK Parti'den Ankara milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. Meclise seçildiğinde 28. dönem parlamentosunda en genç üye olarak kabul edilmiştir.

Editör: Utku Çelik