Zehra Güneş Kimdir?

Vakıfbank takımında forma giyen Milli Voleybolcumuz Zehra Güneş 1999 yılının Temmuz ayında İstanbul, Kartal’da dünyaya gelmiştir.

12 yaşında iken Vakıfbank takımında voleybol hayatına adım atmıştır. 2 yıl üst üste hem yıldız, hem de Gençler kategorilerinde şampiyonluk yaşamış, Vakıfbank’ta iken 15 yaşında 2. lig ekiplerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne 1 yıl kiralık olarak transfer olmuştur. O sezon hem Paf hem de genç takım bünyesinde Türkiye Şampiyonluğu yaşayan Zehra Güneş 2015 – 2016 sezonu VakıfBank’ın 3.Lig’den 2. Lig’e şampiyon olarak yükselen takımın kadrosunda yer aldı.

Daha sonra Beşiktaş takımında 2016 – 2017 sezonunda kiralık olarak forma giyen Güneş, sezon bitiminde Vakıfbank Genç takımı ile yine Türkiye Şampiyonluğu yaşamıştır.

Yıldız Milli takımı ile Dünya 4.lüğü, Balkan ve Eyof Şampiyonluğu, Genç Milli Takım forması ile Avrupa 3.lüğü, Dünya 4.lüğü, U23 takımı ile de Dünya Şampiyonluğu yaşamış olan kadroda yer almıştır.

Zehra Güneş Boyu, Kaç Yaşında?

Zehra Güneş 22 yaşında ve 1.97 cm boyundadır. Kilosu 82, burcu ise Yengeç’tir. Resmi instagram hesabını @zehragns18 kullanıcı ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle 2Mil civarında takipçisi bulunuyor.

Zehra Güneş Nereli?

Başarılı voleybolcu Zehra Güneş aslen Balkan Göçmenidir. İstanbul Kartal doğumludur.

Manisa'da MASKİ'den yağmur suyu ızgaraları temizliği Manisa'da MASKİ'den yağmur suyu ızgaraları temizliği

Zehra Güneşin Sevgilisi Kim?

En çok merak edilen sorulardan birisi ise sevgilisi varmı? varsa kim? Sorunun cevabı evettir. Sevgilisi Eren Ali Dişli’dir. Eren Dişli, Sırma Grup sahibi Davut Dişli’nin en küçük oğludur. Sırma Grup, Su, Doğal Kaynak Suyu, Maden Suyu, Meyveli Maden Suyu, Vitaminli Maden Suyu, Schorle, Exclusive, Soda, Meyveli Soda ürünleri ile içecek sektöründe hizmetlerini sürdürmekte.

Kariyeri, Başarıları:

VakıfBank forması ile 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu
1 Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu
2 Türkiye Ligi Şampiyonluğu
1 Türkiye Kupası Şampiyonluğu
1 Türkiye Süper Kupa Şampiyonluğu yaşamıştır.
Çin’in Shaoxing kentinde düzenlenmiş olan 2018 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası’nda 3. kez Dünya şampiyonu olan Vakıfbank kadrosunda yer aldı.
2022 yılında CEV Şampiyonlar Ligi’nde 5. şampiyonluğunu kazanan VakıfBank takımı kadrosunda yer almıştır.

Ödülleri;

2017 U18 Dünya Şampiyonası – En İyi orta saha oyuncusu ödülü
2017 U20 Dünya Şampiyonası – En iyi orta saha
2018 Türkiye Ligi – Gururla Yerli Özel Ödülü