Zehra Görener, Türk siyaset sahnesinin önemli isimlerinden biridir. Peki, Zehra Görener kimdir? Zehra Görener kaç yaşında nereli?

Zehra Görener kimdir?

Zehra Görener, 1973 yılında Sivas'ın Merkez ilçesinde doğmuştur. Kendisi Türk siyasetine büyük bir etki yapmış bir ailenin evladı olarak dünyaya gelmiştir.

Zehra Görener, ilköğretimini Sivas'ta tamamladıktan sonra lise eğitimini Yalova Ticaret Meslek Lisesinde almıştır. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra, Yalova'da özel bir bankada krediler servis yöneticiliği yaparak iş hayatına atılmıştır.

Daha sonra Zehra Görener, ailesine ait olan gazete ve matbaa sektörüne geçiş yapmıştır. Bu alanda birçok yazılı basımda (kitap, dergi) editörlük yaparak Yalova'ya katma değer katmıştır.

Zehra Görener, Adalet Partisi (AP) misyonu olan bir ailenin evladı olarak siyasi kariyerine adım atmıştır. 2004 yılında Adalet Partisi misyonunu devam ettiren Doğru Yol Partisi'nin Yalova İl Yöneticisi olarak göreve başlamıştır.

2006 yılında Doğru Yol Partisi Siyaset Akademisi Programına katılan Zehra Görener, başarı gösteren bir yönetici olarak Doğru Yol Partisi Merkez İlçe Başkanı görevine atanmıştır. Daha sonra Doğru Yol Partisi ile Anavatan Partisi'nin birleşmesi sonucu Demokrat Parti'nin Yalova İl Başkanlığı görevine getirilmiş ve aynı zamanda Demokrat Parti Genel Merkezi'nde 2 yıl boyunca Merkez Karar Kurulu'nda görev almıştır.

Altın Kafes Zeynep Özcan Kimdir Gerçek Adı Nedir? Şifanur Gül Kimdir Nereli Kaç Yaşında? Altın Kafes Zeynep Özcan Kimdir Gerçek Adı Nedir? Şifanur Gül Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Siyasi kariyerinin yanı sıra, Zehra Görener sivil toplum kuruluşlarına da aktif bir şekilde katkıda bulunmuştur. Sivas Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği'nde 6 yıl boyunca dernek başkanlığı yapmış ve 4 Eylül Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

Zehra Görener nereli?

Zehra Görener, Sivas'ın Merkez ilçesinde doğmuştur.

Zehra Görener kaç yaşında?

Zehra Görener, 1973 yılında doğmuştur.

Kaynak: HABER MERKEZİ