Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen çalışmalarda Antalya'ya uyuşturucu sevk eden gruplar ile internet üzerinden uyuşturucu satan torbacı olarak tabir edilen şahısların bulunduğu belirlendi. Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde belirlenen 32 adrese yönelik başta Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli ile üç Özel Harekat Timi olmak üzere toplam 44 ekip, 233 personel ve üç Narkotik Madde Arama Köpeği (NMAK) ile helikopter destekli eş zamanlı şafak operasyonu yapıldı.

Yapılan aramalarda 17 kilogram çeşitli türlerde narkotik madde, 960 sentetik ecza ve uyuşturucu hap, 922 adet yaklaşık 1 milyon 334 bin 186 kullanımlık Sentetik Kannabinoid (A4), 84 kök kenevir bitkisi, 19 hassas terazi, üç tabanca, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen nakit para ele geçirildi.

Operasyon kapsamında 48 şahıs hakkında 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak', 36 şahıs hakkında 'Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak', 12 şahıs hakkında 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanımını Kolaylaştırmak', üç şahıs hakkında 'İzinsiz Kenevir Bitkisi Yetiştirmek' suçlarından adli işlem başlatıldı. Ayrıca yapılan aramalarda bir şahsın üzerinden ‘Sahte Polis Basın Kartı’ ele geçirildi ve şahıs hakkında gerekli işlem yapıldı.

Kızını ve küçük torununu kurşun yağmuruyla katletti Kızını ve küçük torununu kurşun yağmuruyla katletti

Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Kaynak: DHA