Sık sık sığınmacı karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisi hakkında çıkan haberler ve iddialara basın açıklaması ile yanıt verdi. Özdağ, yine mültecileri hedef aldı ve yerel seçimlerde sığınmacı sorununa dikkat çekeceklerini duyurdu.

Özdağ, “Bütün illerden ilçelerden aday çıkaracağız. Bu seçim Türk halkının kaderinin belirleyeceği seçim olacak. Bu seçim ‘Sığınmacılar gitsin mi kalsın mı?’ seçimi olacak. Gelin Türk halkına soralım, sığınmacılar kalsın mı gitsin mi diye. Referandum yapalım. Yüreğiniz var mı? Eğer kalsınlar çıkarsa, Zafer Partisi’ni kapatır giderim.” dedi.

Sığınmacıları destekleyenlere meydan okudu

Özdağ, sığınmacı ve kaçak göçmenlerin vatanlarına dönmesini isteyen 27 kişinin gözaltına alınmasına da tepki gösterdi. Bu operasyonun Zafer Partisi’ne yönelik bir operasyon olduğunu savunan Özdağ, “Bizi öldürmeden susturamazsınız!” diye bağırdı.

Özgür Özel'den 'Lütfü Savaş' açıklaması: Gösterilebilecek en iyi aday! Özgür Özel'den 'Lütfü Savaş' açıklaması: Gösterilebilecek en iyi aday!

Özdağ, kendisine ve partisine İslam düşmanı diyenlere de cevap verdi. Ailesinin İslam alimleriyle dolu olduğunu belirten Özdağ, “Dedelerimiz Abdülhamid’in sarayında imamlık yaptı. Biz Ali Erbaş’ların değil, Rıfat Börekçi’lerin arkasında namaza dururuz. Bizim İslam anlayışımız bu.” şeklinde konuştu.

Yerel seçimler ne zaman yapılacak?

Türkiye’de yerel seçimlerin 2023 yılında yapılması planlanıyor. Ancak bazı siyasi partilerin erken seçim talepleri de gündemde. Zafer Partisi ise yerel seçimlere hazır olduğunu ve sığınmacı meselesini seçim kampanyasının merkezine koyacağını açıkladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ