Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Yalova'ya gerçekleştirdiği iş ziyareti kapsamında esnaf ve kurum ziyaretlerinde bulundu.

Uğurhan Atma, CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığına başvurdu Uğurhan Atma, CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığına başvurdu

Sığınmacı Politikası ve Vaatleri

Özdağ, ziyaretleri sırasında sığınmacılara yönelik vaatlerde bulunarak dikkatleri üzerine çekti. Yalova halkına seslenen Özdağ, “Eğer Yalova’da bize oy verir ve seçilirsek sığınmacılara 2 ayrı park alanı tahsis edeceğiz ve diğer parklara girişlerini kısıtlayacağız” dedi.

Seçim Çalışmaları ve Adaylık

Yerel seçim çalışmaları çerçevesinde Yalova'yı ziyaret eden Özdağ, ilk olarak parti il başkanlığını ziyaret etti ve burada partinin Yalova İl Başkanı Mehmet Güzel'den bilgi aldı. Ardından esnaf ziyaretlerine geçen Özdağ, basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda partisinin seçimlere kendi adaylarıyla gireceğini belirtti. Özdağ, “Genel seçimde sarı muhalefet Zafer Partisi oyları bölmesin dedi. Eğer biz aday çıkartmasaydık ilk turda Recep Tayyip Erdoğan seçimi kazanırdı. Zafer Partisi olarak Türk Halkının gerçek menfaatlerini temsil eden, Türk halkına gerçekten dokunan politikaları temsil ettiğimiz, anlattığımız, seçimlerden sonra halkımız tarafından net olarak görüldü. Seçimlerden sonra en hızlı yükselen parti biz olduk. Parti üyesi sayısını da 3 kat arttıran tek parti Zafer Partisi oldu. Zafer Partisi bu seçimde tarihi bir sürpriz yapacak. Türk halkı yıllardır kendisini aldatan muhalefete de bu seçimde ders verecek. Bekleyin ve bizi izleyin.  Biz hiçbir ittifak yapmayacağız. Biz Türk milletinin önüne her yerde olduğu gibi Yalova’da da kendi adaylarımızla çıkacağız. Onlara eğer sokaklarında güvenle yürüyeceğiniz bir ülke olmak istiyorsanız Zafer Partisi’ne oy verin diyeceğiz. ” diyen Özdağ, Türk halkının yıllardır aldatıldığını düşündüğü muhalefete ders vereceğini belirtti ve parti olarak herhangi bir ittifak içinde olmayacaklarını, Türk milletinin önüne kendi adaylarıyla çıkacaklarını sözlerine ekledi.

Sığınmacı Politikasındaki Sert Tutum

Sığınmacılara yönelik sert söylemleriyle bilinen Özdağ, Yalova ziyareti sırasında da aynı tutumu sürdürdü. Sığınmacılara yönelik politikalarını vurgulayan Özdağ, “Eğer Yalova’da da Zafer Partisi’nin adayına oy verir ve belediye başkanı seçtirirseniz Yalova Belediyesi kaynaklarından da sığınmacılara bir kuruş para harcanmayacak. Eğer Yalova’da Zafer Partili bir belediye başkanı olursa emin olun bir tane sığınmacı dükkanı kalmayacak hepsini kapatacağım. Eğer Yalova’da bize oy verir bizi seçerseniz sığınmacılara 2 tane park göstereceğiz diğer hiçbir parka giremeyecekler. Yalova önce Yalovalılarındır. Yalova’da her yaştan çocuk istediği gibi bu ilin sokaklarında yürüyebilecek.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Mustafa Cem ÖZER