Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aralık ayında Atina’ya yaptığı ziyaretin ardından, Yunan adalarına Türk turistlere kapıda bir haftalık vize verileceğini açıkladı.

Gürcistan'da 'yabancı ajan yasası' eylemi! Gürcistan'da 'yabancı ajan yasası' eylemi!

Bu karar, AB Komisyonu tarafından da desteklendi. Böylece, önümüzdeki haftadan itibaren Türk turistler, Sakız, Midilli, Rodos, Samos, Kos, Meis, Patmos, Leros, Kalimnos ve Simi adalarına kapıda vize alarak gidebilecekler.

Türk ve Yunan turizmciler heyecanlı

Yunanistan’ın bu hamlesi, Türk ve Yunan turizmciler arasında büyük bir sevinç yarattı. Türk turistlere sunulan bir başka imkan da İDO’nun, İzmir Seferihisar ve Aydın Kuşadası’ndan Yunanistan’ın Samos (Sisam) Adası’na sefer düzenlemesi oldu. 6 Nisan’da başlayacak olan ve yüksek sezonda her gün yapılacak olan İDO seferlerine yoğun ilgi var. Bilet satışları da başladı.

Yunan adaları Türk turistleri bekliyor

Yunan adaları, Türk turistleri ağırlamak için hazırlıklarını tamamladı. Adalarda Türkçe konuşan rehberler, Türk yemekleri sunan restoranlar ve Türk kültürüne saygılı oteller bulunuyor. Yunan adaları, Türk turistlere tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini sunuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ