Hintli YouTuber Elvish Yadav, arkadaşlarına "parti ilacı" olarak yılan zehri temin ettiği iddiasıyla Yaban Hayatı Koruma Yasası uyarınca 14 gün boyunca gözaltında tutuldu.

Yadav'ın Tutuklanma Sebebi

Kasım ayında Noida'daki bir partiye yapılan polis baskınında, katılımcıların kendilerini sarhoş etmek için yılan zehri kullandıkları ve bu zehri Yadav aracılığıyla edindikleri tespit edildi.

Acun Ilıcalı Aylık Kazanç Sırrını Açıkladı: '13 Ülkeden Gelir...' Acun Ilıcalı Aylık Kazanç Sırrını Açıkladı: '13 Ülkeden Gelir...'

İçeride Bulunanlar ve Delil Analizi

Yadav'ın evinde dokuz yılan ve 20 ml yılan zehri ele geçirildi. Olay yerinden alınan örneklerin adli analizi, kobra ve krait türü zehirlerin varlığını doğruladı.

Polis Soruşturması ve İddialar

Polis, yılan kaçakçılığı şüphesiyle beş kişiyi sorguladı. Sorgulananlar, Yadav'ın partilerin organizatörü olduğunu ve yılan zehri tedarikini kendisinin gerçekleştirdiğini öne sürdü.

Hayvan Refahı Örgütünden İddialar

People For Animals adlı hayvan refahı örgütü, Yadav ve diğerlerinin yılan ve yılan zehri içeren videolar çektiğini iddia etti. YouTuber, Uttar Pradesh'teki Bölge ve Oturum Mahkemesi huzuruna çıkarıldı.

Bakanın Açıklaması

Uttar Pradesh Çevre Bakanı Arun Saxena, hiçbir ünlünün kanunların üstünde olmadığını belirterek, kanunun uygulanacağını vurguladı. Saxena, "Hukuk kendi yolunu bulacak ve hiçbir ünlü kanundan daha büyük değildir" dedi.

YouTuber'ın İtirafı

NDTV'nin haberine göre, YouTuber düzenlediği etkinliklerde yılan ve yılan zehiri ayarladığını itiraf etti.

Kaynak: haber merkezi