Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 6'ncı dönem için CHP'den aday adaylığını açıkladı. Başvurusunu şehir dışında olduğu için vekaleten yapan Büyükerşen, 1999 yılından bu yana 5 dönemdir görevini sürdürüyor.
 

MHP'de ilginç atama MHP'de ilginç atama

Yılmaz Büyükerşen CHP Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir İl örgütünde düzenlenen aday adaylığı başvuru sürecinde 6'ncı dönem için başkanlık için aday adaylığını açıkladı. 1999 yılında Demokratik Sol Parti (DSP) çatısı altından ilk defa aday olan ve o tarihten bu yana 5 dönemdir Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Büyükerşen, bu kez de 6'ncı dönemi için aday adayı oldu.

Başvuru Vekaleten Gerçekleştirildi

Başvuru süresinin tamamlanmasına saatler kala aday adaylığı başvurusunu gerçekleştiren Yılmaz Büyükerşen, şehir dışında olması nedeniyle başvurusunu vekaleten yaptı. CHP Eskişehir İl örgütü binasında gerçekleşen başvuruda, Büyükerşen'in 6'ncı dönem için halkının karşısına çıkmaya hazır olduğu vurgulandı.

Uzun Süreli Hizmet Geçmişi

İlk kez 1999 yılında DSP'den aday olarak seçilen Yılmaz Büyükerşen, uzun yıllara dayanan siyasi kariyerinde Eskişehir'in çeşitli ihtiyaçlarına cevap verdi. 5 dönemdir büyükşehir belediye başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Büyükerşen, şehrin sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarına yaptığı katkılarla tanınıyor.

Gelecek Projeler İçin Hazır

Aday adaylığı başvurusunun ardından Yılmaz Büyükerşen'in, 6'ncı dönem için Eskişehir için planladığı projeler ve vizyonunu açıklaması bekleniyor. Şehrin gelişimine katkı sağlamak adına yapmayı planladığı çalışmalarla ilgili detayları kamuoyuyla paylaşması beklenen Büyükerşen, 6'ncı dönemde de şehrine hizmet etmeye hazır olduğunu belirtti.

Kaynak: haber merkezi