Üçkuyular'a aktarma merkezi ve otopark

Üçkuyular'a aktarma merkezi ve otopark
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içi toplu ulaşımda önemli bir aktarma noktası haline gelen Üçkuyular'a nefes aldıracak terminal ve otopark projesine imza atıyor. Özel araçlarını 841 araçlık otoparka bırakan vatandaşlar, buradan metro, tramvay, otobüs ya da vapurla diledikleri yere kolaylıkla gidebilecek.

Metro, tramvay, otobüs ve vapurun kesişme noktasında yer alan Üçkuyular bölgesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yatırımıyla hem belediye ve ilçe otobüsleri için aktarma merkezine hem de 841 araçlık otoparka kavuşacak. Bir yandan 1 milyar lira bütçeli F.Altay- Narlıdere Metrosu hattının yapımı için kazı çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, toplam 48 bin 906 metrekarelik inşaat alanına sahip olan Üçkuyular Terminali ve Otoparkı projesiyle de bölgede önemli bir ihtiyaca daha cevap verecek. Yol kotundan aşağıda bulunan terminal katı ile yeraltında 3 kat otoparktan oluşan inşaat alanında alt yapı ve zemin imalatlarının sonuna gelen İzmir'in yerel yönetimi, 2019 sonunda bu çalışmaları tamamlayarak terminal ve otoparkı hizmete açacak.

PARK ET, DEVAM ET


Özel araçlarını otoparka bırakan vatandaşlar, buradan metro, tramvay, otobüs ya da vapurla diledikleri yere kolaylıkla gidebilecek. Üçkuyular Terminali ve Otoparkı projesiyle ilçe minibüslerinin diğer ulaşım türleriyle entegrasyonu da sağlanmış olacak. DHA
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER