Torbalı'da incir festivali

İzmir'in Torbalı ilçesine bağlı kırsal Çapak Mahallesi'nde, bardacık cinsi incirin tanıtılması amacıyla 18 Ağustos Pazar günü festival düzenlenecek.

Torbalı'da incir festivali

Torbalı Belediyesi, lezzetiyle dikkat çeken özellikle Çapak Mahallesi'nde yetişen bardacık inciri için festival düzenliyor. Hem bardacık incirinin tanıtılması hem de kır turizminin canlanması amacıyla düzenlenen festivalde; konserler, halk oyunu gösterileri, komedi performansları ve çeşitli yarışmalar düzenlenecek. Türk halk müziğinin önemli isimlerinden Nur Ertürk ve Bahar Şahin'in sahne alacağı festivalde, Komedi Dans 3'lüsü de özel gösteriye imza atacak. İzmir'den festivale katılmak isteyenler için saat 10.00'dan itibaren her saat başı İZBAN Tepeköy İstasyonu'ndan belediyenin ücretsiz araçları, servis hizmeti verecek. Yine Torbalı'dan şenliğe katılacaklar, bu servisleri kullanabilecek.

Başkan Uygur'dan davet

Gün boyu köy meydanında etkinliklerin olacağını ifade eden Torbalı Belediye Başkanı CHP'li İsmail Uygur, "Torbalı'da değerlerimizi tanıtmaya devam ediyoruz. Torbalı'mızın önemli tarım ürünlerinden olan ve bölgemize has gerek tadı gerekse de görünüşü ile dikkat çeken bardacık cinsi incirimiz için Çapak'ta festival düzenliyoruz. Bu çok özel inciri, tüm Türkiye'ye tanıtmak ve herkesçe bilinmesini istiyoruz. Bu tür festival ve etkinliklerin hem üreticiye mali destek hem de değerlerimizin tanıtılmasına katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu kapsamda, 25 Ağustos'ta da Karakızlar Mahallemizde Börülce Festivali düzenleyeceğiz. Festivalimize tüm İzmir'i bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER