Teşekkür turuna Menderes'ten başladı

Teşekkür turuna Menderes'ten başladı

2019 yerel seçimlerinde aday olmama kararını kamuoyu ile paylaşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçelerde teşekkür turuna çıktı.

3 dönem sürdürdüğü başkanlık görevindeki başarısında İzmirlilerin verdiği desteğin büyük etkisi olduğunu kaydeden Aziz Kocaoğlu, vatandaşların "Bir dönem daha devam" taleplerine "Belediye'de de iş bitmez, devlette de. Önemli olan kıvamında, tadında bırakabilmektir" cevabını verdi.

Menderes programı sırasında sırasıyla Ahmetbeyli, Çile, Ataköy, Çamönü, Sancaklı ve Çileme köyleriyle ilçe merkezinde ziyaretlerde bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçede kurmak istediği tarım ürünleri paketleme tesisiyle ilgili bilgi de verdi. Başkan Kocaoğlu, "İzmir'in kalkınmasını, ekonomik olarak büyümesini ve İzmirlilerin gelirlerinin yükselmesini, sofradaki lokmasının büyütülmesini kendime görev edindim. Bu doğrultuda projeler ürettim. Bir meşale yaktıysam, ne mutlu bana" diye konuştu.

Aday olmayacağını açıklamıştı


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, önümüdeki seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2019 yerel seçimlerine ilişkin Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, büyükşehir belediye başkanı aday adayı olmayacağını söyledi.

2014 yılında bu kararı aldığını ancak Binali Yıldırım’ın aday olması üzerine yeniden aday olduğunu açıklayan Yıldırım, “En büyük amacım bu görevi CHP’li bir arkadaşa teslim etmek” diye konuşmuştu.

 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER