Sarnıç'a asfalt sözü

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Sarnıç sokaklarını gezerek, mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Sarnıç'a asfalt sözü

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Sarnıç sokaklarını gezerek, mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Başkan Şenol, altyapı çalışmaları için kazılan yolların asfaltlanacağını söyledi.

Başkan Şenol, Sarnıç sokaklarını gezerek, Atatürk, Hürriyet, Menderes ve Fatih mahallesi muhtarları ile bir araya geldi. Sarnıçlı vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dinleyen Başkan Şenol, doğalgaz altyapı ve İZSU çalışmaları nedeniyle mağdur olduklarını belirten vatandaşlara asfalt sözü verdi. Başkan Şenol, "2009 yılında belde belediyelerinin kapatılmasıyla Gaziemir'e bağlanan, bacasız sanayinin merkezi Sarnıç bizim gözbebeğimiz. Göreve geldiğimizde ilk olarak Sarnıç'ı Gaziemir'e bağlayan yolu genişlettik. Yol genişletme çalışmaları sonucu geliş-gidiş hale gelen yola bisiklet yolu ekledik. Avrupa standartlarında yollar yaparak, atık su ve yağmur suyu kanallarını birbirinden ayırdık. Yeni kanallar yaparak su baskınlarının tarihe karışması sağladık. Öte yandan sürekli gelişen sanayi bölgesinde yeni cadde ve sokaklar yaparak, kentin gelişiminin önünü açtık. Hizmet kalitesini arttırmak amacıyla, Fen İşleri, Temizlik ve Park Bahçeler Şantiyeleri ile Makine İkmal Tesisi'ni Sarnıç'taki kurulan modern tesislere taşıyarak, yeni ve modern tesisler sayesinde çalışmalar hızlı şekilde yürütülürken bölgeye yeni bir çehre kazandırdık" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Sarnıç'ta birçok projeye imza attıklarının altını çizen Başkan Şenol, "Geçtiğimiz yıl İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu'nun desteğiyle Sarnıç'ta Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu'nu hizmete açtık. Yakında yeni Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştireceğimiz bölgede doğalgaz altyapı çalışmaları ve İZSU yenileme çalışmaları devam etmektedir. Büyükşehir Belediyemizin hizmet sunmak amacıyla yapmış olduğu altyapı çalışmaları nedeniyle mağdur olan Sarnıçlı vatandaşlarımızdan özür diliyor, çalışmaların tamamlanmasının ardından yolların asfaltlanacağına söz veriyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER