banner112
banner111

Narlıdere’de işçiler grev kararını belediye girişine astı!

Narlıdere Belediyesi ile toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamayınca Belediye-İş İzmir 2 Nolu Şube, grev kararı aldı ve belediye kapısına astı.

Narlıdere’de işçiler grev kararını belediye girişine astı!

Haber/Didar DEMİRCİ
Belediye-İş İzmir 2 Nolu Şube, Narlıdere Belediyesi ile oturdukları toplu sözleşme masasında uzlaşamayınca grev kararı aldı. Narlıdere Belediyesi önünde basın açıklaması yapan Belediye-İş Sendikası, ardından belediyenin girişine grev kararını astı. Konuya ilişkin basın açıklamasını okuyan Belediye-İş İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Savaş Atalay, masadaki anlaşmazlığı Narlıdere Belediyesi yetkilileri nedeniyle oluştuğunu iddia etti. Grev kararının sendika üyelerinin ve sendikanın tercihi olmadığını dile getiren Atalay, “Alınan grev kararı, hayat pahalılığı ve geçim derdinin dayatmasıdır. Alınan bu grev kararı, bize enflasyon altında ücret artışı öneren grevin dayatmasının sonucudur” dedi.

BELEDİYENİN KASASINI İSTEMİYORUZ
Enflayon oranlarına ve geçim derdine dikkat çeken Atalay, “Bizim isteyip de belediyenin vermediği ücret dahi her geçen gün eriyor. İktidarın akla mantığa ve bilime aykırı politikaları nedeniyle, her gün temel gıda maddelerine zamlar yağıyor. Artık işçinin fedakarlık yapacak hali kalmadı. Belediyelerin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları da anlıyoruz. Ancak, krizin, pandeminin, savaşın sorumlusu biz emekçiler değiliz. Hep işçiden fedakarlık bekleniyor. Artık yeter! Bizim fedakarlık yapacak halimiz kalmadı” sözlerini kaydetti. Son olarak belediye yetkililerine seslenen Atalay, “Biz, belediyenin kasasını istemiyoruz. Bu sürecin masada bitmesi için ısrarlı çabamıza devam edeceğiz. Çünkü bizim amacımız üzüm yemektir, bağcıyı dövmek değil. Gelin bu süreci masada bitirelim” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ufuk kökkaya
Ufuk kökkaya - 3 hafta Önce

Direne direne kazanacagiz yaşasın örgütlü mücadelemiz belediye iş sendikası