NARBEL’de greve ramak kala TİS imzalandı

NARBEL, Belediye İş İzmir 2 Nolu Şube ile Toplu İş Sözleşmesini imzalayarak grev yolundan döndü.

NARBEL’de greve ramak kala TİS imzalandı

Haber/ Didar DEMİRCİ

Narlıdere Belediye Başkanı sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulunarak, “Mutlu noktalandı” notunu ekledi.

Belediye İş İzmir 2 Nolu Şube, yetkili oldukları Narlıdere Belediyesi’ne bağlı NARBEL şirketi ile Toplu İş Sözleşmesi (TİS) sürecinde anlaşamayınca grev kararı aldıklarını duyurmuştu. Belediye İş İzmir 2 Nolu Şube’nin söz konusu kararı sonrasında NARBEL ile Ocak 2021’den beri süren TİS görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Konuya ilişkin gazetemize açıklama yapan Belediye İş İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Metin Şanlı, “Greve ramak kala anlaştık. 290 emekçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi hem işveren hem sendika tarafı bir araya gelerek güzel bir sonuçla bitti. Emeği geçen her kese teşekkür ederim” dedi.

Şanlı, Maaşlara yüzde 35 zam yapıldığını dile getirerek, “Yılda 30 yevmiye ikramiye aldık. Günlük 18 lira yemek yardımı aldık. Yakacak yardımına yüzde 25 zam aldık. Yevmiyelerimizde de yüzde 14 ile yüzde 25 arası zam aldık. Bu zamları üç gruba ayırdık. Birinci grupta çalışan arkadaşlarımız 143 lira yevmiye, ikinci grupta çalışan arkadaşlarmız 145 lira yevmiye, üçüncü grupta çalışan arkadaşlarımızın yevmiyeleri de 147 lira oldu. Totalde yüzde 35’e yakın zam almış olduk” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin de sosyal medya hesabından imzalan TİS için şu açıklamayı yaptı:

“NARBEL çalışanlarını ilgilendiren Toplu İş Sözleşmemiz mutlu noktalandı! Belediye İş Sendikamızla; çalışanlarımıza yüzde 35 oranında zam öngören sözleşmeyi imzaladık. Emek veren herkesi kutluyorum. Bugün ve bundan sonra; işçinin emekçinin ve alın terinin hakkını vermeye devam edeceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun.”


 

YORUM EKLE