banner112

Menemen'den çilek tadında davet!

Menemen'in kendine has tadı ve kokusuyla ünlü Emiralem çileğinin hasat mevsimi kapsamında gerçekleştirilecek 12'nci Çilek Festivali'nin 14-15 Mayıs tarihleri arasında düzenleneceği bildirildi.  'Çilek Tadında Festival' sloganı adı altındaki festivalde ünlü türkücü Bedia Akartürk ve şarkıcı Gülben Ergen de birer konser verecek. Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, herkesi festivale davet etti.

Menemen'den çilek tadında davet!

Menemen'de, bu yıl 12'ncisi gerçekleştirilecek Emiralem Çilek Festivali'nin 14-15 Mayıs tarihlerinde düzenleneceği bildirildi. İlçenin tanıtımına katkı sağlayan etkinliklerin başında gelen festivalde, çocuk atölyelerinin yanı sıra, 'En Güzel Çilek Bahçesi', 'En Güzel Çilek', 'En Güzel Çilekli Pasta' yarışmaları gerçekleştirilecek. Yöre halkı, kurulan üretici pazarında iki gün boyunca çileklerini görücüye çıkaracak. Festivalin ilk günü saat 17.00'da kortej yürüyüşü düzenlenecek. Emiralem Dörtyol Kavşağı'nda başlayacak olan kortej yürüyüşü, Emiralem Engelsiz Yaşam Merkezi'nde sona erecek. Saatler 20.30'u gösterdiğinde ise ünlü türkücü Bedia Akartürk, sevilen parçalarını seslendirecek. Festivalin ikinci gününde ise saat 20.30'da şarkıcı Gülben Ergen sahne alacak. Festival öncesinde Emiralem Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, görüş alışverişinde bulundu. Pehlivan, dayanışma, birlik ve beraberlik içinde bir festival program gerçekleştireceklerini söyledi.

ÖNCE HASAT SONRA DAVET
Emiralem çileği de toplayan Pehlivan, "Bereketli Menemen Ovası'nda çok önemli tarım ürünleri yetişiyor. Bunlardan biri de kendisine has kokusu ve tadıyla Emiralem çileği. En değerli ürünlerimizden biri. Bu yıl 2 bin dönüm alanda 7 bin ton Çilek hasadı gerçekleştirmeyi bekliyoruz. Bu kapsamda hem bölge üreticisine sahip çıkmak hem çileğimizin tanıtımına katkıda bulunmak hem de üretici ve tüketiciyi aynı bölgede buluşturmak için 14-15 Mayıs tarihlerinde Emiralem Çilek Festivalimizi gerçekleştireceğiz. 'Çilek Tadında Festival' sloganıyla 12. kez düzenleyeceğimiz festivalimizde üretici, esnaf ve vatandaşımızın yüzü gülecek. Cadde ve sokaklarımız, iki gün boyunca çocuk atölyeleri, mutfak tadımları, müzik dinletileri ve ünlü isimlerin katılacağı konserlerle renklenecek" dedi. Pehlivan, festival coşkusunu hep birlikte yaşamak için herkesi çilek diyarı Emiralem'e beklediklerini kaydetti. (DHA) 

YORUM EKLE

banner101

banner100