Karşıyaka'da yıldızlar geçidi

Karşıyaka'da yıldızlar geçidi

Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, dünyaca ünlü bir yıldızı ağırladı. Uluslararası başarılarıyla ses getiren Güney Koreli Keman Sanatçısı Soyoung Yoon, Şef Rengim Gökmen yönetimindeki KODA ile muhteşem bir konsere imza attı.

SALON DOLDU TAŞTI


Bir ilçe belediyesi tarafından kurulan kadrolu ilk orkestra olma özelliğini taşıyan Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, yeni sezondaki konserlerine doludizgin devam ediyor. Birbirinden ünlü isimleri Karşıyakalı sanatseverler ile buluşturan KODA, bu kez dünyaca ünlü Keman Virtüözü Soyoung Yoon’u ağırladı. Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’ndeki konsere, İzmir’in her bölgesinden sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

BERNSTEİN ANISINA


Şef Rengim Gökmen’in yönetimindeki KODA ile yaklaşık 2 saatlik bir konser veren Yoon, 100’üncü doğum yılında Leonard Bernstein anısına, bestecinin Serenad adlı eserini yorumladı. Salonu tıka basa dolduran sanatseverler, ünlü sanatçıyı defalarca sahneye davet ederek ayakta alkışladı.

KARŞIYAKA’DA YILDIZLAR GEÇİDİ


Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Gözbebeğimiz KODA, dünyaca ünlü sanatçıları Karşıyakamızda ağırlamaya ve İzmirli sanatseverler ile buluşturmaya devam ediyor. Güney Koreli Soyoung Yoon’u sahnemizde görmekten büyük mutluluk duyduk. Sezon boyunca birbirinden önemli sanatçılarla buluşmaya, yıldızlar geçidi sunmaya devam edeceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER