İzmir buluşması

İzmir buluşması
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koridorlarında dostluk rüzgarları esti. Kenti ziyaret eden Hong Kong ve Avrupa Hakları Federal Birliği heyetleri ile Belçika Büyükelçisi Halherbe, Başkan Vekili Sırrı Aydoğan tarafından ağırlandı.

Belçika Krallığı Ankara Büyükelçisi Michel Halherbe, Avrupa Hakları Federal Birliği Başkanı Lorant Vinsce ve Hong Kong Avrupa Birliği Ekonomik ve Ticaret İlişkileri yetkilisi Sam Hui İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan tarafından karşılanan konuklar, kentte olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

“Türk siyasetini yakından izliyoruz”


İzmir ve Muğla’da yaşayan Belçikalı vatandaşlarla, Belçika hanedanlığının kutlandığı tarih olarak kabul edilen “Kral Günü”nü kutlamak için İzmir’e geldiklerini belirten Belçika Krallığı Ankara Büyükelçisi Michel Halherbe, Türkiye’de özellikle sahil bölgelerinde yaşayan 3 bin Belçikalı’nın bulunduğunu söyledi. Belçika’da da 220 bin Türk’ün yaşadığını dile getiren Büyükelçi Halherbe, bu yüzden Türk siyasetini ve Türkiye’yi çok önemsediklerini ifade etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, büyükelçiyi kentlerinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, iki ülke arasındaki ilişkilerin Osmanlı döneminden bu yana hep sıcak olduğunu söyledi. Konu k Büyükelçi’ye, Belçika Fahri Konsolosu Nezih Öztüre de eşlik etti.

FUEN Başkanı İzmir’de


Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuar Gençlik Tiyatrosu’nda düzenlenen “Uluslararası Rodos ve İstanköy Türklüğü Sempozyumu” için kentte bulunan İstanköy ve Oniki Ada Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Kaymakçı ve Avrupa Hakları Federal Birliği (FUEN) Başkanı Lorant Vinsce’yi de konuk etti. Dernek Başkanı Mustafa Kaymakçı, sempozyuma katkılarından ötürü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ve belediye yetkililerine teşekkür ederek, İzmir’de bastıkları “Rodos ve İslamköy Türklüğü Ansiklopedisi”ni armağan etti.

Türk kahvesine bayıldı


Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER