Çiğli Homa Dalyanı için çağrı

Çiğli Belediyesi, Homa Dalyanı’nda kıyı temizliği için çağrı yaptı.

Çiğli Homa Dalyanı için çağrı

Çiğli Belediyesi, tarafından dünyada ve ülkemizde yaşanan çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla, Çiğli Homa Dalyanı’nda kıyı temizliği kampanyası başlatıldı. Homa Dalyanı temizliği geniş gönüllü katılımıyla yarın gerçekleştirilecek.

Sasalı’da bulunan Homa Dalyanı kıyıları, başta Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü olmak üzere, meclis üyeleri, öğrenciler, sivil toplum kuruluşları, gönüllü gruplar ve vatandaşlardan oluşan ekipler tarafından temizlenecek.

Hareketin başlangıcı Kuş Cenneti

Çevre temizliği hareketinin başlangıç noktası İzmir Kuş Cenneti ziyaretçi merkezi olacak.  Çiğli Belediyesi personeli, gönüllü vatandaşlar otobüslerle toplanma noktasına gelecekler. Tüm gönüllüler önce Gediz Deltası hakkında detaylı bilgilendirilip, slayt gösterisi izleyecekler. Ardından temizlik yapmak üzere Homa Dalyanı kıyılarına geçilecek.

Temizlik için yarışacaklar

Sahil boyunca çöp toplama seferberliğine girişen çevre gönüllüleri, çöpten arındırılmış bir sahil manzarası görmek için canla başla çöp toplayacak. Etkinlik kapsamında gruplar arasında yarış yapılacak ve en çok çöp toplayanlara ödülleri verilecek. Çevre kirliliğine dikkat çekmek ve pırıl pırıl bir Çiğli için birlikte hareket etmeninin önemine vurgu yapmak istediklerini belirten Başkan Utku Gümrükçü, tüm çevre gönüllülerini temizlik etkinliğine davet etti.

Program

11 Haziran Salı

09.00 Çiğli Belediyesi önünden hareket

10.15 Kuş Cennetinde bilgilendirme – Slayt gösterisi

11.15 Çevki kedisi ve palyaço gösterisi

10.45 Temizlik alanına varış

11.00 Homa Dalyanı’nda temizlik etkinliğinin başlaması (1 saat)

11.45 Bisiklet çekilişi

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 10:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
pr0f.dr. Mehmet SIKI
pr0f.dr. Mehmet SIKI - 3 ay Önce

Çiğli Belediye Başkanı Sayın Utku Gümrükçü'ye İzmir Kuş Cennetinde yapacağı bu temizlik çalışması nedeniyle teşekkür eder, çalışmalarında yanında olarak destek vermekten mutluluk duyarım.Başarılar...
Prof.Dr. Mehmet SIKI, İzmir Kuş Cenneti Hamisi

SIRADAKİ HABER

banner7