Büyükşehir'den ücretsiz kent turları

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılından bu yana sürdürdüğü 'ücretsiz kent turları' 2 Eylül Pazar günü başlayacak.

Büyükşehir'den ücretsiz kent turları
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılından bu yana sürdürdüğü 'ücretsiz kent turları' 2 Eylül Pazar günü başlayacak. İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği turların ilki Bergama Kozak Yaylası Festivali'ne düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz kent turları ile İzmirlilere yaşadıkları şehri daha yakından tanıma, tarihi ve doğal zenginliklerini görme fırsatı sunuyor. 2015 yılından bugüne yaklaşık 7 bin 500 İzmirlinin katıldığı program bu yıl 'Homeros Vadisi', 'Beydağ Turu' ve 'İzmir Tarih Turu'nun yanı sıra Bayındır, Urla Bademler ve Bergama Kozak Yaylası turları olmak üzere 6 farklı etapta yapılıyor. İzmir'in tarihi ve turistik ören yerlerine günübirlik gezileri kapsayan Kent turları, profesyonel turist rehberleri eşliğinde gerçekleştiriliyor. Cuma ve cumartesi günleri düzenlenen turlar, yoğun ilgi nedeniyle perşembe günü de düzenlenerek 3 güne çıkarıldı. Bu ücretsiz turlara katılım adresi üzerinden gerçekleşiyor.


İLK TUR KOZAK YAYLASI'NA


2018 Güz etabının 2 Eylül Pazar günü başlayacağı turlar 'Kozak Yaylası Festivali Turu' ile başlayacak. Sabah 09.00'da Konak'ta başlayan turlar, yine aynı noktada sona erecek.

'İzmir Tarih Turu' kapsamında Kadifekale'den başlayan geziler Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli, Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Tasarım Atölyesi ve Agora Antik Kenti ile devam edip Kemeraltı Kızlarağası Hanı programı ile son buluyor.

'Homeros Vadisi Turu'nda Bornova'nın kırsal Kayadibi Mahallesi'nde bulunan Homeros Vadisi'nde doğa yürüyüşü yapılıyor.Beydağ, Bayındır, Bademler ve Kozak Yaylası turlarında ise her bölgenin kendine ait eşsiz doğal, kültürel ve tarihi zenginlikleri deneyimleniyor. DHA
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER