Buca'nın Amatör Sporcularına Dev Tesis

Buca Belediyesi Spor Kompleksi’nin temelini görkemli bir törenle attı.

Buca'nın Amatör Sporcularına Dev Tesis
Buca Belediyesi, kentte faaliyet gösteren 25 amatör spor kulüplerinin tesis sorununa neşter vurarak, yılda 10 bin sporseverin faydalanacağı Buca Belediyesi Spor Kompleksi’nin temelini görkemli bir törenle attı. Sağanak yağmura rağmen bu coşkulu günü yaşamak için temel atma törenine gelen binlerce minik sporcu ve ailelerine seslenen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Bu tesis Buca’ya, sporcuya ve Buca’nın spor için hiçbir fedakarlıktan kaçmayan ailelerine yakışır bir tesis olacak. Amatör sporun kalbi burada atacak. Size harcanan para, size harcanan emek helal olsun” dedi. Törende bir konuya daha değinen Başkan Piriştina taşerondan kadroya geçiş uygulamasında birçok ailenin zarar gördüğünü belirterek “ Ekmekle oynamayın” sözleriyle yetkililere çağrıda bulundu.

Buca Belediyesi, kentin spor yaşamına büyük katkı sağlayıp, sayıları 25’i bulan amatör spor kulüplerinin tesis ihtiyacını tüm yönleriyle karşılayacak Buca Belediyesi Spor Kompleksi’nin temelini attı. Yenigün Mahallesi’nde yaklaşık 15 bin metrekare üzerinde projelendirilen, futbol sahasından halı sahalara, 600 kişilik tribünden koşu parkuruna kadar birçok üniteyi bünyesinde barındıracak olan Spor Kompleksinin temel atma töreni sağanak yağmura rağmen alanı dolduran binlerce minik sporcu ve ailelerinin katılımıyla yapıldı.

Piriştina “Amatörün kalbi burada atacak” Temel atma törenine Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, CHP İl yöneticileri, CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Bucaspor Başkanı Ahmet Doğan, Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Kenan Polat, , meclis üyeleri, muhtarlar, taraftar dernekleri, sporcular ve binlerce Bucalı katıldı. Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Kenan Polat ve Yenigün Mahalle Muhtarı Ergün Bahşi ile birlikte kürsüye gelen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “ Bu tesis Buca’ya çok yakışacak. Amatör sporun kalbi artık Buca’da atacak “ dedi.
Geleceğin futbol yıldızlarının yetişip, modern ve profesyonel imkanlarla spor yapabileceği Buca Belediyesi Spor Kompleksi’nin spor kulüplerinin tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayacak şekilde projelendirildiğini belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,” Bu tesis Buca’ya, sporcuya ve Buca’nın spor için hiçbir fedakarlıktan kaçmayan ailelerine yakışır bir tesis olacak. Buca Belediyesi’nin yaptığı her yatırım sizin emekleriniz, sizin imkanlarınızla yapılıyor. Bu yağmura rağmen çocuklarınızla birlikte spor için bu mutlu günü yaşamaya geldiniz. Bu annelere, bu çocuklara ne yapsak azdır. Size harcanan para, size harcanan emek helal olsun” diye konuştu.

Ekmekle oynamayın


Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, temel atma töreni öncesi yaşadığı ve üzüntü duyduğu bir olayı da Bucalılarla paylaştı. Taşerondan kadroya geçiş uygulaması kriterleri nedeniyle babasının işsiz kalması endişesi yaşayan minik bir sporcu çocuğun yanına gelerek “ Babam artık beni spor yapmaya getiremeyecek” dediğini ve bu sözler karşısında boğazı düğümlenip, bir insan olarak çok üzüntü duyduğunu söyleyen Başkan Piriştina,” 2 Nisan’dan itibaren Buca’da 68, İzmir’de 2500, Türkiye’de ise 150 bin çalışanın işsiz kalma ihtimali var. Buradan yetkililere sesleniyor ve yardım istiyorum. Lütfen ekmekle oynamayın” sözleriyle çağrıda bulundu.
Konuşmaların ardından Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, geleceğin yıldızlarının yetişeceği Buca Belediyesi Spor Kompleksi’nin temelini coşkulu tezahüratlar ve alkışlar eşliğinde sporcular ve misafirlerle birlikte atıp, hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söyledi.

15 Bin Metrelik Dev Tesis


Modern mimarisi ve eksiksiz donanımıyla Buca’da amatör sporun gelişimine ve sporcuların yetişmesine destek olacak tesiste, tüm detaylar düşünüldü. 15 bin metrekare alana konumlanacak tesisin bünyesinde; standart ölçülerde bir futbol sahası, 2 halı saha, 600 kişilik tribün, amatör spor kulüplerinin kullanımı için 25 adet ofis, soyunma odaları, duş üniteleri, eğitim faaliyetleri için derslik ve jimnastik salonu, hakem odaları, 235 metre koşu parkuru ve kafeterya bulunacak.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 13:53
YORUM EKLE