Bornova'nın parkları artık daha güvenli

Bornova Belediyesi, ilçedeki parkları güvenlik kamerası sistemiyle donatıyor.

Bornova'nın parkları artık daha güvenli
Bornova Belediyesi, ilçedeki parkları güvenlik kamerası sistemiyle donatıyor. Hem çocukların güven içinde koşup oynayabilmesi hem de kamu mallarına zarar verilmemesi için başlatılan kameralı güvenlik sistemi ilk aşamada beş parkta uygulandı. Vatandaşlar çocuklarının ve parkın güvenliğinin sağlanmasından memnun.

Bornova Belediyesi, parklarda güvenlik kamerası uygulaması başlattı. Hem çocukların hem de parktaki oyuncakların ve çevrenin korunmasını amaçlayan uygulama ilk aşamada Çamdibi Atatürk Parkı, Çamdibi Çınar Park, Büyükpark
Çamdibi Rafetpaşa Mahallesi 5054/1 Sokak Parkı ve Koşukavak Mahallesi Şehit Piyade Sunay Civan Parkı’nda başladı. Parklardaki çocuk oyun alanları FullHD özellikli 24 kamera ile 7 gün 24 saat izlenip kayıt altına alınıyor.

Bornova Belediyesi Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından özellikle vatandaşların yoğun olarak talepte bulunduğu parklarda başlatılan uygulamanın zaman içinde yaygınlaştırılacağı belirtildi. Bornova Belediyesi’nin parklarında çocukların güvenliği için kauçuk zemin uygulaması da yapılıyor. Parklardaki oyuncakların bulunduğu alanların zeminleri program kapsamında kauçuk zemin ile değiştiriliyor. Böylece hem çocukların düşmeleri durumunda gerçekleşen yaralanmaların azaltılması hedeflenirken hem de daha hijyenik bir ortam sağlanıyor.

Bornova Belediyesi, ilçedeki 526 park ve yeşil alanı 2018 yılında 541’e çıkaracak. 15 yeni projeyle park ve yeşil alan miktarında 30 bin metrekare artış sağlanacak. Böylece 2018 yılı sonunda Bornova’daki park ve yeşil alan miktarı 1 milyon 881 bin metrekareye çıkacak. Bornova Belediyesi, 2018 yılı boyunca 50 parkta yenileme ve tadilat çalışmaları yapacak.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, parkların daha güvenli alanlar olması için çalıştıklarını belirterek, “Çocuklarımızın hiçbir tehlike ile karşı karşıya kalmaması için alabileceğimiz önlemleri alıyoruz. Bir yandan ilçemize yeni parklar kazandırırken bir yandan da mevcut parklarımızı ihtiyaçlara göre yeniliyoruz. Güvenlik kamerası sistemini de çocuklarımızı korumak için bir önlem olarak parklarımıza kurmaya başladık. Bu sistemle korunan parklarımızın sayısını arttırmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER