Bornovalı çocuklar hakları için yürüdü

Bornovalı çocuklar hakları için yürüdü
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, Bornova’da anlamlı etkinlikler kutlandı. Düzenlenen yürüyüşte haklarını haykıran çocuklar, kendi sözleşmelerini oluşturdu. Bu özel günde yanlarında olduğu çocuklara seslenen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Biz sizlerin mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayıp, geleceğe umutla baktığı Bornova yaratmak için çalışıyoruz” dedi.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, Bornova’da Bornova Belediyesi ve Bahçehir Koleji’nin düzenlediği etkinlikler ile kutlandı. Büyük Park’ta toplanan çocuklar, ellerinde pankartlar ve dövizlerle yürüdü, haklarını haykırdı. “Haklarımızı yazıyoruz” sloganı ile düzenlenen etkinlikler, yürüyüşün ardından Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam etti.

Kendi sözleşmelerini oluşturdular


Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın Eşi ile birlikte izlediği programın sunumunu kızları Seda yaptı. Düzenlenen panelde Sude, Sena ve Ada isimli öğrenciler ‘Haklarımız Nelerdir’, ‘Sözleşme Maddeleri’ ve ‘Katılım Nedir’ başlıkları ile sunumlar yaptı. Etkinliğe katılan çocuklar Başkan Atila’dan istediklerini kağıtlara yazarken, tek tek söz alıp, Bornova Belediyesi’nin çeşitli yerlerindeki binalarına asılmak üzere kendi sözleşmelerini oluşturdu.

Kardeşlik şarkılarını birlikte söylediler


Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile BELGEM’de eğitim desteği alan çocukların düzenlenen ortak atölyede yaptıkları afişler de aynı alanda sergilendi. Etkinliğin en coşkulu anları ise Bornova Cumhuriyet Evi’nde müzik eğitimi alan çocukların gösterisinde yaşandı. Onların şarkılarına salonu dolduran yüzlerce çocuk ellerindeki Türk Bayrakları ile eşlik etti.

Başkan Atila: Sizler için çalışıyoruz


Etkinlikte çocuklara seslenen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Sizler geleceğimizsiniz. Biz sizlerin mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayıp, geleceği umutla baktığı Bornova yaratmayı amaçlıyoruz. Sorgulayan, araştıran nesiller yetişmesini arzuluyoruz. İşte bu nedenle BELGEM, Mevlama Toplum ve Bilim Merkezi, Genç Kaşifler Bilim Evi, Dost Bilim Evi ve Çocuk Kulübümüz ile sizler için projeler üretiyoruz” diye konuştu. Başkan Atila, yapımı devam eden Çocuk Dünyası, Hayal Bornova ve Çocuk Köyü projelerini de anlattı.

Bahçeşehir Koleji Bornova Kampüsü Müdürü Zeynep Hülagü ise tüm çocukların Dünya Çocuk Haklarını Günü’nün kutlayarak, yapılan işbirliği için Bornova Belediyesi’ne teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER