Bornova'da yol hamlesi sürüyor

Bornova Belediyesi’nin ilçedeki yolları yenilemek için başlattığı çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Bornova'da yol hamlesi sürüyor
Bornova Belediyesi’nin ilçedeki yolları yenilemek için başlattığı çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Haziran Ayı’nda hızlanan çalışmalar kapsamında bugüne kadar 23 bin 500 ton asfalt kulanılarak toplam 8 kilometre yol yenilendi. Çalışmalar Aralık ayına kadar devam edecek.

Bornova Belediyesi’nin çalışmalarıyla yıpranan yollar tamamen asfaltlanırken, ihtiyaç duyulan noktalarda yama çalışmaları da sürdürülüyor. Yıpranan yolları yenilemek için 40 bin ton serme sıcak asfalt kullanılacak.

Bugüne kadar 23 bin 500 ton asfalt kullanarak 8 kilometre yolu yenileyen Bornova Belediyesi, asfalt serme çalışmalarını Aralık ayına kadar devam ettirecek. Bornova Belediyesi, özellikle çeşitli kurumların altyapı çalışmalarından sonra bozulan yolları da program kapsamında yenilemeye devam edecek.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçedeki yolları yenileyip daha konforlu bir ulaşım altyapısı oluşturmak için çalıştıklarını belirterek, “Bir yandan bozulan ve yıpranan yolları asfalt ile yenilerken bir yandan da yeni yolları ulaşıma açıyoruz. Asfaltın yanısıra bazı sokoklarımızda parke taş kullanarak yenileme çalışmalarını sürdürüyoruz. Daha konforlu bir ulaşım ağı oluşturmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER