Bornova'da kadın personele pozitif ayırımcılık

Bornova'da kadın personele pozitif ayırımcılık
Bornova Belediyesi kadına yönelik şiddete karşı duyarlılık ve farkındalık yaratmak amacıyla kadın çalışanlarına eğitim verdi. İzmir Barosu işbirliği ile düzenlenen eğitimlerde, uzman sosyolog ve avukatlar, toplumsal cinsiyet kavramı, toplumsal cinsiyet rolleri, aile içi şiddet, şiddete karşı mücadele mekanizmaları, ön yargı ve ayrımcılığı anlattı.

Bornova Belediyesi kadına yönelik şiddete karşı duyarlılık ve farkındalık yaratmak amacıyla kadın personeline yönelik eğitim atölyeleri düzenlendi.
İzmir Barosu Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırma Merkezi işbirliği ile düzenlenen atölyeler, 10 oturumda gerçekleştirildi. 5 gün süren eğitim de toplumsal cinsiyet kavramı, toplumsal cinsiyet rolleri, aile içi şiddet, şiddete karşı mücadele mekanizmaları, ön yargı ve ayrımcılık, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin önlenmesine dair yasa, 3 uzman sosyolog ve İzmir Barosu’na bağlı avukatlar tarafından anlatıldı. Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık ve empati atölyelerinin devam ettirmeyi planlayan Bornova Belediyesi, ilk aşamada sadece kadın personele yönelik gerçekleştirilen eğitimleri ilerleyen süreçte karma atölyeler ile kadın ve erkek eşit olarak vermeyi amaçlıyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2017, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER