banner112

Bornova'da 19 Mayıs coşkusu Aşık Veysel'e sığmadı

Bornova’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı binlerce vatandaşın katıldığı etkinliklerle kutlandı.

Bornova'da 19 Mayıs coşkusu Aşık Veysel'e sığmadı

Bornova’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı binlerce vatandaşın katıldığı etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nından başlayan yürüyüşte Mustafa Kemal Caddesi kırmızı-beyaza boyanırken, heyecan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Amfi Tiyatro’da devam etti. Türk Rock Müziği’nin sevilen Grubu Gripin hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Konseri onbinlerce İzmirli izledi.

Gençlere seslenen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Her alanda Cumhuriyetimize, özgürlüklerimize daha fazla sahip çıkalım, ülkemiz için daha fazla çalışalım.” diye konuştu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Bornova’da coşkuyla kutlandı. Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan kortej yürüyüşü binlerce Bornovalının katılımıyla gerçekleşti. Mustafa Kemal Caddesi’nin Ay Yıldızlı Bayraklarla kırmızıya boyandığı yürüyüşte marşlar hep bir ağızdan söylendi. Çok sayıda sivil toplum kuruluşunun yanısıra İzmir Vos Vos Derneği’nin katılımıyla renklenen Kortej, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda son buldu.

Aşık Veysel’de onbinlerin coşkusu


Amfi tiyatroda ise Alternatif Rock Müziği’nin sevilen topluluğu Gripin hayranları ile buluştu. Binlerce Bornovalı, grubun yıllarca dillerden düşmeyen şarkılarına coşkuyla eşlik etti. İzmir Marşı ve Ünlü sanatçı Ege’nin yazıp bestelediği “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” şarkısının çalındığı anlarda coşku ve heyecan daha arttı.

Güneş İzmir’den doğacak


Aşık Veysel Amfi Tiyatrosu’nu dolduran vatandaşlara hitap eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; “Bugün Bizim doğum günümüz, kuruluş günümüz, kurtuluş günümüz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı kutlu olsun. Burada bu coşkuyu bizimle birlikte yaşayan Bornovalılara yürekten teşekkür ediyorum. Dünya görüşümüz ne olursa olsun birbirimize sahip çıkıp, elele vererek bu güzel vatanda, Al Bayrağımız altında özgürce yaşamaya devam edelim” dedi. Özellikle gençlere seslenen Başkan Atila, “Ben inanıyorum ki; Daha aydınlık günler için güneş Bornova’dan İzmirimizden doğacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu vatan için canını veren bütün şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılı yaklaşırken her alanda Cumhuriyetimize, özgürlüklerimize daha fazla sahip çıkalım, ülkemiz
için daha fazla çalışalım.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 13:53
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100