Bornova'da yaz-kış yüzme keyfi

Spor alanında yaptığı çalışmalarla İzmir’de sporun nabzını tutan Bornova Belediyesi düzenlediği kurslarla da vatandaşlara spor yapma imkanı sunuyor.

Bornova'da yaz-kış yüzme keyfi

Spor alanında yaptığı çalışmalarla İzmir’de sporun nabzını tutan Bornova Belediyesi düzenlediği kurslarla da vatandaşlara spor yapma imkanı sunuyor. Yüzmeden hentbola, basketboldan futbola kadar farklı bir çok dalda düzenlenen kurslardan binlerce Bornovalı yararlanıyor. Yaz ve kış 2 dönem şeklinde gerçekleşen yüzme kursları da büyük ilgi görüyor.

Spor alanında yapılan çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Bornova Belediyesi spor kursları ile de vatandaşlarını spora teşvik ediyor. Bornova Belediyesi tesislerinde binlerce Bornovalı voleyboldan futbola kadar farklı dallarda spor yapma imkanı bulurken, Işıkkent Muhammet Yıldız Spor Tesisleri’ndeki yarı olimpik havuzda da her yaştan Bornovalıya yüzme kursu veriliyor.Çocuk, yetişkin ve kadınlara yönelik yüzme kursları yaz ve kış olmak üzere iki dönem halinde gerçekleşiyor. Tesislerde 2’si kapalı olmak üzere 4 havuz bulunuyor. Yaz döneminde 4 havuz kullanılırken, kış döneminde 2 kapalı havuz kullanılabiliyor. Yüzme kurslarından yararlananların sayısı yazın aylık olarak ortalama 1000 kişiye ulaşırken, kışın bu sayı 450 oluyor.Alanında uzmanların görev yaptığı Işıkkent Muhammet Yıldız Spor Tesisleri Cuma günleri hariç haftanın 6 günü çalışıyor. 12 ay devam eden kurslara katılanlara ücretsiz servis hizmeti de veriliyor. 5 teknik personelin yanında, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu, cankurtaranlık brövesine ve antrenörlük belgelerine sahip 8 antrenör aynı zamanda can kurtaranlık da yapıyor. Temizlik ve hijyenin ön planda tutulduğu havuzlarda suyun kalitesi görevli kimyager tarafından 4 saatte bir kontrol ediliyor. Hergün gün sonunda dezenfektasyon yapılan havuz suyu ayda birde Hıfzıssıhha tarafından test ediliyor.

Bornova’da herkesin spor yapması için gerekli altyapıyı sağladıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Herkesin her yaşta spor yapması gerektiğine inanıyoruz. Bu hedefle de düzenlediğimiz kurslarda her geçen yıl kapasitemizi ve imkanlarımızı arttırıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 15:15
YORUM EKLE