Bayramlıklar Başkan Pekdaş'tan

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Kurban Bayramı öncesi belediyenin yaz okuluna gelen çocukları evlerinde ziyaret ederek, hem bayramlarını kutladı hem de bayramda giysinler diye kıyafetler armağan etti.

Bayramlıklar Başkan Pekdaş'tan
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Kurban Bayramı öncesi belediyenin yaz okuluna gelen çocukları evlerinde ziyaret ederek, hem bayramlarını kutladı hem de bayramda giysinler diye kıyafetler armağan etti.

Gün boyu süren bayram ziyaretleri kapsamında mahallelere giden Pekdaş, evlerine konuk olduğu ailelerle hem bayramlaştı, hem de yanında getirdiği hediyeleri verdi. Yapılan sürpriz ziyaretler ev sahiplerini şaşırtırken, çocukları sevindirdi. Bayramı büyük bir heyecanla bekleyen minikler armağan edilen yeni kıyafetleri görünce büyük mutluluk yaşadı. Hediye paketlerini büyük bir heyecanla açan çocuklar, sevinçlerini Başkan Pekdaş’a sarılarak gösterdi. Oldukça duygusal anların yaşandığı ziyaretlerde ayrıca her eve bayram şekeri, kahve ve kolonyadan oluşan paketler de verildi.

UMUDUMUZU KAYBETMELEYİM


Tatlıların yendiği, çayların içildiği keyifli bayram ziyaretlerinde Başkan Pekdaş, ailelerle bol bol sohbet de etti. Türkiye’nin içinde bulunduğu zor durumdan dolayı bu Bayramı buruk bir sevinçle karşıladıklarını dile getiren Pekdaş, ekonomide yaşanan olumsuz dalgalanmaların en çok dar gelirli ailelerin ev bütçesini sarstığını söyledi. Bir çok ailenin zorluk çektiğini dile getiren Pekdaş, tüm bu olumsuzluklara rağmen umudun kaybedilmemesi gerektiğini vurguladı. Bayramın huzur, mutluluk ve bereket getirmesini de dileyen Pekdaş, herkese güzel bir bayram diledi.

GELECEK ÇOCUKLARIMIZIN


Ziyaretlerde Konak Belediyesi’nin bu yıl 12 merkezde açtığı yaz okulları da konuşuldu. Yaz okullarının sağladığı faydaları anlatan Başkan Pekdaş, çocukların boş vakitlerini evde oturarak geçirmekten kurtulduğunu söyledi. Bu yıl 2 bine yakın çocuğun faydalandığı yaz okulları sayesinde miniklerin yaz tatillerini dolu dolu geçirdiğini dile getiren Pekdaş, öğrencilerin başarısından ve ilgisinden çok mutlu olduklarını belirti. Pekdaş, “Birbirinden farklı, eğlenceli dersler sayesinde çocuklarımız hem eğlenerek bilgilerini artırsın hem de tatil yapma imkanı olmayan çocuklarımız kaliteli zaman geçirsin istedik. Yeter ki çocuklarımız okusun. Gelecek onların. Biz onlardan çok şey bekliyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER